Detail info
Close

Vladimír MERTA, Ján Hrubý & Ondrej Fencl

Vladimír MERTA, Ján Hrubý & Ondrej Fencl

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Životná púť V. Mertu nebola, na rozdiel od jeho tvorby, priamočiara. Ako vyštudovaný architekt pokračoval v štúdiách na FAMU, kde absolvoval scenáristiku a réžiu. Ale už vtedy, koncom 60-tych rokov, začal skladať prvé piesne. Zhodou náhod jeho prvé album  Ballades de Prague (1969) vyšlo na francúzskom labeli ešte počas jeho študijného pobytu. Dnes by ste ho ťažko hľadali, je to zberateľská rarita. Tak isto ako kedysi všetky jeho platne. Tí skôr narodení si ešte pamätajú zákazy, schvaľovacie komisie i neľahkú cestu k publiku, ktoré Vladimíra Mertu sprevádzali prakticky od začiatku jeho kariéry až do pádu komunistického režimu. Ale ani ten nezabránil Mertovi hovoriť nahlas svoju pravdu, i keď často skrytú pod rúškom poetiky. Ale tí, ktorí chceli, porozumeli. Vždy mal osobitý pohľad na svet – či už sa to týkalo politiky, lásky či medziľudských vzťahov. A ten mu zostal dodnes. Stále hovorí nahlas to, o čom je presvedčený, že to má byť vypovedané. A vy môžete byť v tento večer tými, ktorí pozorne počúvajú.

Na bratislavský koncert so sebou privedie svojich dvoch priateľov a skvelých muzikantov – Jana Hrubého – huslistu par excellence, ktorého rovnako nie je potrebné slovenskému publiku zvlášť predstavovať. Väčšina z nás si ho určite pamätá z čias jeho pôsobenia v Etc... Vladimíra Mišíka, Framus 5 Michala Prokopa či Blues Bandu Luboša Andršta. Neskôr založil vlastnú, keltským folklórom ovplyvnenú, skupinu Kukulín. Jeho hudobné majstrovstvo je nadžánrové, podieľal a podieľa sa na mnohých nezabudnuteľných nahrávkach viacerých interprétov (Jazz Q, Marsyas, C&K Vocal, Country Beat J. Brabce, Jan Spálený, Zuzana Homolová, Hana Hegerová). Čitatelia časopisu Rock & Pop ho zvolili do československej supergroup. V súčasnosti koncertuje s Kukulínom, Framus 5 Michala Prokopa, príležitostne s Čundrgrundom (Merta, Mišík) a v triu, s ktorým sa predstaví aj v Bratislave.

Tretím do partie, či lepšie povedané do partitúry, je o niekoľko desiatok rokov mladší klavírista, gitarista, spevák, textár a hudobný publicista Ondřej Fencl. Pôsobí vo folkrockovej skupine Hromosvod, v 5 P Luboša Pospíšila či Nahoru po schodišti dolu band a obnovených Marsyas. S Mertom pravidelne hráva od roku 2011, kedy náhodné stretnutie na pódiu vyústilo do hodinového, nadšene prijatého improvizovaného koncertu a zrodil sa tak nápad dlhodobejšej spolupráce.​

Tento koncert je organizovaný v režime KZ (kompletne zaočkovaní) podľa platného COVID automatu. V tomto režime je podmienkou vstupu na koncert doklad o plnom zaočkovaní majiteľa vstupenky.

Za plne očkovanú osobu sa považuje: 

a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, 
c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, alebo
d) osoba do 12 rokov veku.  


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Vladimír MERTA, Ján Hrubý & Ondrej Fencl
Top