Detail info
Close

Zbojník a Gašparko

Bratislavské bábkové divadlo
Zbojník a Gašparko

Miesto:

Zapísaný spolok slovenských a českých bábkarov uvádza: Zbojník a Gašparko

Vstupenky

Popis podujatia

26. 5. (nedeľa) 14.30 h. , 17.00 h. budova Radošinského naivného divadla, Záhradnícka 95, BA

30. 5. (štvrtok) 18.00 h. budova Radošinského naivného divadla, Záhradnícka 95, BA

 

 

Zapísaný spolok slovenských a českých bábkarov uvádza: Zbojník a Gašparko

 

Koprodukčný projekt s českým Divadlom Drak pri príležitosti 30. výročia rozpadu Česko-Slovenska

 

Česko-Slovensko sa rozpadlo pred 30 rokmi. Zánik spoločného štátu však neznamenal koniec blízkosti dvoch národov, práve naopak. Pri prekročení štátnej hranice sa necítime ako v cudzine a Čechov radi nazývaní bratmi. Z vrúcneho priateľského vzťahu sa zrodila aj výnimočná koprodukčná inscenácia v spolupráci s divadlom Drak z Hradca Králové. Na javisku sa stretávajú českí a slovenskí herci s cieľom vytvoriť pravú a nefalšovanú, originálnu československú inscenáciu. Kde však začať? Kto reprezentuje naše špecifické národné povahy a ako ich spojiť do jedného celku? Na pomoc prichádza udatný Jánošík za slovenskú a urozprávaný Gašparko za českú stranu. Spojenie dvoch nespojiteteľných naturelov vedie k zážitkom v slovenských vysokých horách aj v romantických českých hájoch. Kam však celý príbeh smeruje? A spĺňa očakávania a predstavy jednej či druhej strany?  Bábkovo-činoherná inscenácia je metaforou nažívania v jednom v tvare.  Dokážeme robiť kompromisy v záujme spoločných cieľov? Akí ale vlastne sme? A ako vnímame druhých?  A existuje vôbec niečo ako národný charakter? 

 

Text, dramaturgia: Tomáš Jarkovský, Peter Galdík

Scéna, bábky: Karel Czech

Kostýmy: Tereza Vašíčková

Hudba: Daniel Čámský 

Réžia: (SR)Šimon Spišák, (ČR) Jakub Vašíček

Hrajú: (SR) Ľuboš Janák a. h., Frederika Kašiarová, Ľubomír Piktor, (ČR) Šimon Dohnálek a.h., Milan Hajn a.h., Pavla Lustyková a.h.

Vstupné: 8,00 €

10+

80 minút

.................................................................................................................................................................

Zmena programu vyhradená!


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top