Detail info
Close

33. ročník festivalu Nová slovenská hudba 2025
Koncerty

33. ročník festivalu Nová slovenská hudba 2025

Vstupenky

Popis podujatia

Tvorba pre sláčikové kvarteto má v slovenskej hudbe dlhú a bohatú tradíciu. Živému záujmu sa však teší aj v súčasnosti a nemalý podiel na tom má interpretačná činnosť telies, medzi ktorými popredné miesto zastáva Muchovo kvarteto. Popri opusoch tvorcov v tejto oblasti mimoriadne skúsených, akými sú Iris Szeghy a Jevgenij Iršai, bude zaujímavou konfrontácia s dielami autorov, ktorí sú zároveň aktívnymi hráčmi na sláčikových nástrojoch, Milana Paľu a Antona Jara, ale aj biológiou inšpirovaných kvartetových štúdií z pera Barbory Mišíkovej.

10. 11. 2025 | pondelok | 19:00 | Moyzesova sieň, Vajanského nábrežie 12, Bratislava
Mucha Quartet

Anton Jaro Kraslica
Barbora Mišíková Tkanivá
Milan Paľa Unruhe
Iris Szeghy Sláčikové kvarteto č. 3 „Hommage a Mednyánszky“
Jevgenij Iršai Sláčikové kvarteto č. 8 “Appointment in Samara“


 

EnsembleSpecrum dlhé roky patrí k najaktívnejším slovenským súborom venujúcim sa súčasnej hudbe, o čom svedčí jeho bohatá koncertná činnosť aj farbistá diskografia. Mimoriadna flexibilita v obsadení aj výbere poetík interpretovanej hudby v spojení so špičkovou kvalitou členov ansámblu je vždy zárukou esteticky stimulujúceho zážitku. V dnešný večer súbor predostrie hudbu šiestich výrazných osobností, ktorá sa ponesie v diapazóne od moderného uchopenia formátu komorného žánru po exploráciu sonoristiky a mikrointervalového tónového priestoru.

11. 11. 2025 | utorok | 19:00 | Moyzesova sieň, Bratislava
EnsembleSpectrum
Matej Sloboda umelecký vedúci a dirigent


Ľuboš Gabčo Concertino pre klarinet, husle, violončelo a klavír
Peter Duchnický Quattor reflexiónes sonórum pre hoboj a klavír
Anton Steinecker Hidden Lines pre klarinet
Juraj Vajó Sonáta II pre violu a klavír
Matej Sloboda Flocke für Hans pre altovú flautu, anglický roh, klarinet, husle, violu a violončelo
Jana Kmiťová nacht pre flautu, klarinet, husle, violončelo, klavír a waterphone


Na programe koncertu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu sa – s výnimkou skladby Adriána Demoča – stretnú diela štyroch skladateliek, ponúkajúc zaujímavú konfrontáciu nielen skladateľských poetík, ale aj práce s rôznym médiom. Haimoni Balgavá a Barbora Tomášková ponúknu dve podoby uchopenia sláčikového materiálu, druhá z nich aj s využitím elektroniky. Ostatné dve dámy sa zasa vo svojej tvorbe s chuťou vydávajú k hraniciam toho, čo sa paušálne zvykne označovať slovným spojením „vážna hudba“, hoci každá z trocha iného smeru. Martina Kachlová vo svojej orchestrálnej suite vzdáva hold piatim bratislavským mostom, Lenka Novosedlíková živú energiu svojho skladateľského prejavu transformuje do dialógov medzi netradičnou dvojicou koncertantných nástrojov – marimbou a cimbalom – a orchestrom. To všetko pod rukami skúseného dirigenta Brno Contemporary Orchestra Pavla Šnajdra.


14. 11. 2025 | piatok | 19:00 | Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Bratislava
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Lenka Novosedlíková marimba
Juraj Helcmanovský cimbal
Pavel Šnajdr dirigent


Haimoni Balgavá Botanikör pre sláčikový orchester
Barbora Tomášková Larsen C pre sláčikový orchester a zvukový objekt
Adrián Demoč Popínavá hudba pre orchester
Martina Kachlová Bratislavské mosty pre orchester
Lenka Novosedlíková Koncert pre marimbu, cimbal a orchester

 

Usporiadateľ: Spolok slovenských skladateľov
Spoluorganizátor: STVR
Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia
Podujatie finančne podporili Bratislavský samosprávny kraj, Hudobný fond a Sociálny a kultúrny fond SOZA
Mediálny partneri: Rádio Devín, Hudobné centrum, CITYLIFE, Ticketportal

Zľavy: ZŤP, deti a študenti 50%


Ticketportal je zárukou pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si vždy zakúpite originálne vstupenky.

Ticketportal nemôže zaručiť pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch. Ticketportal s týmito spoločnosťami nemá nič spoločné a tento spôsob prepredávania vstupeniek nepodporuje.

Portál ticketportal.sk je online trhoviskom. Kúpnu zmluvu, ktorej predmetom je kúpa vstupenky, uzatvárate priamo s usporiadateľom, ktorého údaje sú uvedené priamo v košíku.

Kúpne ceny vstupeniek na toto podujatie je možné uhradiť len spôsobmi uvedenými vo Všeobecných obchodných podmienkach. Upozorňujeme, že kúpne ceny vstupeniek na toto podujatie nie je možné uhradiť prostredníctvom Poukazov GoOut, ani inými spôsobmi, ktoré nie sú uvedené vo Všeobecných obchodných podmienkach. Poukazy GoOut môžete využiť pri nákupe vstupeniek na našej stránke goout.net, ak tam nie je uvedené inak.

Usporiadateľ sa v zmysle čl. 30 ods. 1 písm. e) nariadenia EÚ 2022/2065 (Akt o digitálnych službách, DSA) zaviazal ponúkať na portáli www.ticketportal.sk, iba výrobky alebo služby, ktoré sú v súlade s uplatniteľným právom Európskej únie. Príslušné informácie a kontakty podľa DSA nájdete na stránke tu.

Galéria

picture 33. ročník festivalu Nová slovenská hudba 2025
picture 33. ročník festivalu Nová slovenská hudba 2025
picture 33. ročník festivalu Nová slovenská hudba 2025
Top