ANDREAS VARADY TRIO feat. DANNY GRISSETT

ANDREAS VARADY TRIO feat. DANNY GRISSETT

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

CITY SOUNDS FESTIVAL uvádza
ANDREAS VARADY TRIO feat. DANNY GRISSETT
kafe Scherz

Bandi Varady - Double Bass
Adrian Varady - Drums
Andreas Varady - Guitar
Danny Grissett - Piano

Mladý jazzový gitarista zo Slovenska, ktorý vydal album na prestížnej značke Verve Records a predskakoval na koncertoch legendárneho Georga Bensona, vystúpi v Kafe Scherz so svojim rodinným triom a jedným z najvýraznejších jazzmanov svojej generácie, americkým klaviristom Danny Grissetom.
To, čo spája Varadyho s Grissetom totiž nie je len priateľstvo, láska k hudbe od raného detstva a z toho vyplývajúca profesionalita, ale aj množstvo spoluprác so zahraničnými umelcami. Andreas vydal svoju druhú nahrávku pod značkou vydavateľstva Verve. Tu mu vypomohli Gregory Porter, Roy Hargrove, Nikki Yanofsky a kapela Dirty Loops.
Danny Grisset (USA) - klavír
Klavírista a skladateľ Danny Grissett patrí medzi najznámejších hudobníkov v New Yorku a na medzinárodnej scéne. Na klavíri začal hrať vo veku šiestich rokov. Bakalárske štúdum absolvoval na Cal State Dominquez Hills. V štúdiu pokračoval na prestížnom Thelonius Monk Institute. Študoval u majstrov ako Herbie Hancock, Terence Blanchard, Teddy Baaron, Bobby Watson, Jimmy Heath a Carl Allen. Po niekoľko rokoch strávených v Los Angeles sa presťahoval do New Yorku. Hrával s najväčšími new yorskými hviezdami, akými sú napríklad Freddie Hubbard, Vincent Herring, Marcus Strickland, Steve Nelson, Roy Hargrove, Willie Jones III, Lousi Hayes, Jeremy Pels, Jummy Green, s ktorými nahral nespočetné množstvo albumov. Je dlhoročným členom projektu Toma Harrella a často účinkuje v Big Band Charlesa Mingusa. Ako sólista sa predstavuje vo vlastnom triu. 

Festival CITY SOUNDS podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, Nadácia Bratislava a SOZA.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top