Public Image Limited

Public Image Limited

Dátum: 17. mája 2016
Miesto: Majestic Music Club, Bratislava

Vstupenky

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Public Image Limited
17.5.2016 20:00 - V.I.P.
Majestic Music Club

Bratislava

Utorok
17
Máj 2016
20:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Public Image Limited
Majestic Music Club

Bratislava

Popis podujatia

support: Visací zámek, B-Complex

Dátum/Date: 17.05.2016 o 20:00 h.
Miesto konania/Place of event: Majestic Music Club, Karpatská 2, Bratislava


Popis/Description:

Ako frontman Sex Pistols zmenil spôsob, ako dnes vnímame hudbu, a ovplyvnil celé generácie muzikantov. Po rozpade Sex Pistols založil Public Image Limited a v máji ich privedie do Bratislavy. Johnny Rotten alias John Lydon, jedna z najvplyvnejších osobností hudobného sveta, vystúpi po prvýkrát v Bratislave 17. mája 2016. Koncert sa uskutoční v klube MMC.

Public Image Limited (P.I.L.) vyrážajú v máji na európske turné, ktoré sa začína v španielskej Valencii a končí v Charkove na Ukrajine. Koncert bude mixom ich najväčších hitov ako Rise alebo Public Image a materiálu z ich posledných dvoch albumov - This is PiL (2012) a What the World Needs Now (2015).

Na rozdiel od niektorých iných legendárnych kapiel, ktoré zvyknú žiť len zo zašlej slávy, P.I.L. podľa renomovaných hudobných publicistov zrejú ako víno. Väčšina ich koncertov v roku 2015 bola vypredaná a podľa recenzií išlo o najvydarenejšie koncerty, aké kedy kapela odohrala.

Public Image Limited majú na konte 10 radových albumov. Debutovali v roku 1978 s LP First Issue, ôsmy album That What Is Not z roku 1992 bol nadlho ich posledným. Nasledovala sedemnásťročná prestávka a v roku 2009 prekvapivý návrat na pódiá a neskôr opäť aj do štúdia.

V roku 2012 sa P.I.L. vrátili vo veľkom štýle oceňovaným albumom This is PiL, a v septembri minulého roku pridali zatiaľ posledný, desiaty album What the World Needs Now, ktorý je podľa The Guardian ešte lepší ako jeho predchodca. Renomovaný britský denník chváli najmä Lydonov hlasový prejav:
"kričí, pľuje, tíško si pospevuje, v zápätí opäť reve, dusí sa a šepká, to všetko s rovnakým nasadením," píše The Guardian.

"Nemyslím si, že to, čo svet potrebuje, je Donald Trump. Veď to je úplný cvok!" odpovedal John Lydon, keď sa ho nedávno pýtal magazín Rolling Stone na názov aktuálneho albumu (v preklade "Čo dnes svet potrebuje"). "Na rozdiel od všetkých, ktorí sa vymedzujú voči všetkým ostatným, a každého zabíjajú, pretože je iný, ja vidím svet úplne odlišne. Rozdiely medzi nami sú to, čo nás robia kompletnými, a nie naopak," hovorí Lydon.

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Ďalšie koncerty ORE POLE.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Public Image Limited

Na mape

Top