ELECTRIC GUITARLAND - FLORIAN OPAHLE (JETHRO TULL), ROWAN ROBERTSON (DIO), NICK JOHNSTON, ANGELO VIVALDI

ELECTRIC GUITARLANDS 2024

Rowan Robertson, Steve „Boltz“ Bolton, Emilio Tessatore, Angelo Vivaldi

Rockový súboj gitaristov R.J. DIO, THE WHO, PAUL YOUNG, ULI ROTH, VINNIE MOORE BAND, DOOGIE WHITE BAND, ATOMIC ROOSTER

Po úspechu minuloročného turné gitarových virtuózov ELECTRIC GUITARLANDS nebolo žiadnym prekvapením, že vznikla aj druhá edícia v obmenenej zostave. Európske turné práve začalo a dobrou správou sú aj dve zastávky na Slovensku. Už 15. mája sa predstavia v prestížnom Blue Note v Novom Meste nad Váhom a 24. mája potešia aj Východniarov v košickom Collosseu. Pre milovníkov rockovej hudby s kvalitnými gitaristami tak nastáva príležitosť vychutnať si inštrumentálne hody s muzikantami od slávneho Ronnie James Dia, ale aj Davida Bowieho a The Who! Mladú generáciu bude reprezentovať americký „schreeder“ Angelo Vivaldi, ktorý má na konte spoluprácu aj s kráskou od Alice Coopera - gitaristkou Nitou Strauss a Emilio Tessatore z Talianska. Zo zostavy vypadol Florian Opahle a pôvodne avizovaný bluesman z Kanady Nick Johnston musel svoju účasť zo zdravotných dôvodov stornovať. Vizitky účinkujúcich virtuózov sú nasledovné:

Steve „Boltz“ Bolton - gitarista z Manchestru, vo svojej dlhej kariére stál na pódiu a v štúdiu s veľkými menami medzinárodnej hudobnej scény. Zároveň má za sebou pozoruhodnú sériu sólových albumov. V roku 1971 nastúpil k Atomic Rooster. S kapelou hral na albumoch „In Satan's Name: The Definitive Collection, v roku 1998 sa zúčastnil aj nahrávania pre BBC „Devil's Answer !“  V roku 1983 sa Steve spojil s popovou ikonou Paulom Youngom, stal sa gitaristom a skladateľom jeho skupiny a hrá na väčšine Paulových nahrávok. V roku 1989 Bolton účinkoval na turné s The Who k 25. výročiu založenia skupiny. S The Who si zahral aj program rockovej opery „Tommy“ v Los Angeles v Universal Amphitheatre so šeciálnymi hosťami ako Elton John, Billy Idol, Phil  Collins, Patti LaBelle a Steve Winwood. V roku 2000 sa Steve aktívne zapojil do činnosti skupiny Rainforest a s ňou účinkoval na viacerých koncertoch v NYC s osobnosťami ako DR JOHN, KEITH RICHARDS, ANOUSHKA SHANKAR, ROBERT CRAY a ďalšími významnými popovýi a rockovými  ikonami.

Angel Vivaldi - The Futuristic Vision - Inovátor a virtuóz nastupujúcej generácie, spolupracoval s Nittou Strauss – gitaristkou Alice Coopera s ktorou nahral nasledujúce video: ANGEL VIVALDI // Serotonin feat. Nita Strauss [OFFICIAL 4K] (youtube.com)

Rowan Robertson - Experience and Versatility - V tínedžerskom veku zažil závratný skok do šoubiznisu. Stal sa členom kapely Ronnie James Dia, ktorý mal vtedy už na konte slávu s Rainbow, ale aj Black Sabbath. Úspech si preniesol aj na sólovú dráhu. Pre v poradí piaty album „Lock up the Wolves“ z roku 1990 si vyhliadol výnimočne talentovaného Rowana ako ešte 17. ročné britské ucho. Keďže bol nezletilý, zmluvu museli podpísať rodičia. Pri komponovaní albumu Rowan nebol len štatistom, ale popri Diovi aj rovnocenným spoluatorom. Ešte raz sa obaja muzikanti mali zísť na spoločnom pódiu keď Ronnie požiadal Rowana o záskok Craiga Goldieho na turné k albumu „Magica“, čo prekazil teroristický útok na“dvojičky“ v New Yorku. Rowan aktuálne pôsobí v hudobnej šou v Las Vegas „Raiding the Rock Vault“.                                                 Dio - Hey Angel (Official Music Video) (youtube.com)

Emiliano Tessatore - výnimočný gitarista a významná osobnosť talianskej hudobnej scény. Je zároveň prezidentom prestížnej hudobnej školy MMI Roma, kde sa aktívne podieľa na vzdelávaní a inšpirácii nových generácií hudobníkov. Emiliano má za sebou kariéru plnú úspechov a význam-ných spoluprác. Koncertoval spoločne s mnohými medzinárodne známymi umelcami akými sú  Vinnie Moore (UFO, Alice Cooper), Marc Boals (Yngwie Malmsteen) , Doogieho White (Rainbow, MSG) a mnohí ďalší. Jeho jedinečný štýl a virtuózna technika ho pasujú medzi gitarovú špičku Apeninského poloostrova. Emiliano vyniká nielen ako hudobník, ale sa aj významne angažuje v oblasti hudobného vzdelávania a podpore mladých talentov !

Gitaroví virtuózi predstavia svoje umenie v polhodinových blokoch, sprevádzaní skupinou  bubeníka Roberta Piramiho a Francesca Caporalettiho (GUS G, Vinnie Moore band). Nabitý program „Electric Guitarland“ predstaví počas viac ako 2 hodín rôzne odtiene rocku a okrem sólovej tvorby pripomenie aj nezabudnuteľné hity Jethro Tull, Black Sabbath, DIO , Rainbow, Beatles, Gary Moore, Jimi Hendrixa! Muzikanti sľubujú aj záverečnú jam-session, keď sa na jednom pódiu ocitnú naraz všetci štyria „gitaroví hrdinovia“.

Top