MICHAL BUGALA - KRST ALBUMU Y

MICHAL BUGALA - KRST ALBUMU Y
  
 
Dátum: 26.03.2012 o 21:00h
Miesto predstavenia: NuSpirit Club, Bratislava

Krst druhého sólového albumu špičkového slovenského gitaristu a skladateľa Michala Bugalu s názvom Y. Repertoár CD, tak ako aj na debutovom albume 1st Touch, tvoria originálne Bugalove kompozície a je rozdelené do dvoch častí: Michal Bugala Trio a Michal Bugala Group.

Trio bolo nahrávané v New Yorku spolu s o známym bubeníkom Martinom Valihororm a renomovaným americkým kontrabasistom Reubenom Rogersom, druhú časť Michal nahral s medzinárodnou jazzovou špičkou počas jesenného slovenského turné.

Michal Bugala Group : Jure Pukl (SLO) – sax, Štefan Pišta Bartuš – bass, Martin Valihora – drums, Michal Bugala – guitar

Michal Bugala debutoval albumom 1st Touch, ktorý nahral vlani v New Yorku so svetovou jazzovou elitou (Kendrick Scott, Seamus Blake, Danny Grissett) a na jeseň tohto roku pripravil pre slovenské publikum jazzovú lahôdku v podobe turné s vynimočným európskym saxofonistom Jurem Puklom, a americkou špičkovou rytmikou: Vicente Archer na kontrabas (Kenny Garrett, Nicholas Payton, Robert Glasper, Freddie Hubbard, Roy Haynes, Wynton Marsalis…) a bubeník Damion Reid, ktorý spolupracoval s umelcami ako napr. Robert Glasper, Ravi Coltrane, Meshell Ndegeocello, Cassandra Wilson, Dianne Reeves, Lauryn Hill, Angie Stone. Táto zostava zaručuje neobyčajný hudobný zážitok.
 
VSTUPENKY/TICKETS na podujatie MICHAL BUGALA - KRST ALBUMU Y

Top