UPRISING REGGAE FESTIVAL 2012

NOVÉ MENÁ NA FESTIVALE UPRISING

Do programu piateho ročníka festivalu Uprising pribúdajú neustálne nové zahraničné mená. Tento týždeň majú radosť najmä fanúšikovia energického dancehallu a novodobého reggae. Na Uprisingu totiž už 24. a 25. augusta vystúpi populárny reggae-dancehall interpret Cali P, rodák z Guadelupe, striedavo žijúci vo Švajčiarsku a na Jamajke.

Cali P je skutočne výnimočný hudobník, ktorý má jedinečný vokálny prejav a mysle poslucháčov provokuje svojimi textami. Tak isto ako otec reggae Bob Marley, aj Cali P pochádza zo zmiešanej rodiny, kedže mamu má Švajčiarku a otca známeho perkusionistu a rastafariána Pierra Nanona z Guadelupe. Svoje detsvo trávil ako v Európe tak aj v Karibiku, no vždy bol vychovávaný v africkom a rastafariánskom duchu a tradícií.

Už odmalička sa venoval hudbe, konkrétne hral na bicie, ktoré neskôr vymenil za písanie textov a spev. Jeho skladby môžete počuť na mnohých surfových, freeski a snowboardových videách. V roku 2010 vytvoril svoj vlastný label, Insipired Music Concepts, s ktorým získal napríklad ocenenie Soundtrack roka. Taktiež sa presťahoval na Jamajku, aby sa mohol naplno zaradiť do Reggae komunity. Cali P úzko spolupracuje s jedným z najvplyvnejších európskych dancehall producentov, Rigom (Hemp Higher Productions), s ktorým v roku 2011 vydali album Unstoppable. Na Caliho vystúpenie sa možete silno tešiť. Spolu so selektorom Chiqui Dubs z Panamy predvádza vysoko energickú show, ktorá sa na mnohých festivaloch, vďaka záujmu publika často predlžuje.

Ďalším prírastkom do lineupu je aj reggae - dancehall duo 3gga a Emiliano z Rakúska. Zohraná dvojica so sebou berie svojho dvorného producenta Adama aka Bassrunner, ktorý okrem iného produkoval aj ich veľké hity "Too Far", "Satisfy Me" alebo novinku "Illegal". Tešiť sa môžete aj na českú reggae legendu Švihadlo, alebo na víťazov desiateho ročníka European Reggae Contest, kapelu Irie Fm zo Srbska.

Lístky na jubilejný Uprising aktuálne kúpite za €30 v sieti Ticketportal. Medzi ďalšie mená v programe Uprising Reggae Festivalu patria aj :

ASIAN DUB FOUNDATION (UK), ANTHONY B (JAM), LEE SCRATCH PERRY (JAM), MAX ROMEO (JAM), TARRUS RILEY (JAM), IRIE RÉVOLTÉS (DE/FR), DELINQUENT HABITS (USA), DJ VADIM & YARAH BRAVO (RU-SWE), ETANA (JAM), RAGING FYAH (JAM), RAS ZACHARRI (JAM), STEPPA STYLE (RU), YT (UK), DAMALISTIK / ROOTS SURVIVAL (FR), MUNGO'S HIFI (UK), SOOM T (UK), TOP CAT (UK), TENOR FLY (UK), ZION TRAIN (UK), DEADLY HUNTA (UK), POLEMIC (SK), INDY & WICH (CZ), NIRONIC (USA)...

Viac informácií nájdete:
www.uprising.sk
www.facebook.com/uprisingreggaefestival

youtube
Cali P - Jah Rule The World --
http://youtu.be/nZjrd9XpAJ8
Cali P - Like A Lion -- http://youtu.be/kDDf4esg_2I
Cali P - I know there is life -- http://youtu.be/zOmtNhsfTXw
Cali P - Don’t Give Up -- http://youtu.be/oHASW4-JMmg
Cali P - Whine Up -- http://youtu.be/wwF_9sVStp4
Cali P - As One -- http://youtu.be/ExOFK_zqL0k
3gga & Emiliano - Too Far -- http://youtu.be/yY6Rl5kgkw0
3gga & Emiliano - Satisfay Me -- http://youtu.be/B1uE12siqLo
3gga & Emiliano - Kokoliko -- http://youtu.be/-PJ82Q4mAGA

VSTUPENKY/TICKETS na podujatie UPRISING REGGAE FESTIVAL 2012

Top