Dámska šatňa

Dámska šatňa

Dátum : 23. mája 2017
Miesto: Mestské divadlo Žilina - Veľká sála

Vstupenky

Utorok
23
Máj
19:00

Popis podujatia

Dátum/Date: 10.10.2016, 19:00
Miesto konania/Place of event: DK Dúbravka, Saratovská 2/A, Bratislava


Popis/Description:

Skvelá komédia, ktorá odkrýva tajomstvo dámskej šatne v jednom vidieckom divadle.

Odkrýva osudy štyroch herečiek, ktorým sa divadlo stalo ich druhým domovom a obetovali mu časť svojich životov.

Tajomný priestor, ukrytý pred zvedavými očami divákov. Dámska šatňa a v nej štyri herečky, ktoré tu žijú veľký kus svojho umeleckého aj reálneho života. Divadlo sa stalo ich druhým domovom. Ich šatňa je taká prestupná stanica. Prichádzajú, odkladajú svoju civilnú identitu, premieňajú sa na dramatické postavy a odchádzajú na javisko. Potom sa vracajú späť z divadelnej ilúzie do reálneho života. Šatňa je ten magický priestor, kde sa prelínajú ich súkromné životy, ich každodenné radosti aj starosti s divadelným snením. Každá z nich je iná. Jedna je skúsená, dlhoročná členka divadla a iná stojí ešte len na začiatku svojej divadelnej púte. Jedna je trochu ľahkomyseľná a bláznivá, iná je precízna a svedomitá. Spoločne zdieľajú svoju šatňu, kde môžu rozprávať o svojich zážitkoch, skúsenostiach, skrytých očakávaniach a túžbach.

To je pôdorys skvelej komédie českého dramatika Arnošta Goldflama Dámska šatňa. Goldflam, sám herec, režisér a dramatik, nás ako skutočný znalec uvádza do tohto prostredia a odhaľuje „tajomstvá“ dámskej šatne. S humorom a láskyplným porozumením nás sprevádza osudmi jednotlivých postáv a dáva nahliadnuť do ich vnútra.

Príďte aj vy poodhaliť svet, ktorý ukrýva dámska šatňa. Stretnete sa s herečkami, ktoré nedrží v divadle hmotný prospech a prchavá sláva, ale to, čo môžeme povedať jednoducho slovami: „láska k divadlu."

Inscenácia  je z repertoáru Divadla Andreja Bagara v Nitre.

Hrajú: Eva Pavlíková, Alena Pajtinková, Jana Kovalčíková, Lenka Barilíková. 

Vstupné/Entry: 12,00 EUR 
Zľavy pre deti, študentov, dôchodcov, zťp: bez nároku na zľavy.

Na mape

; Top