Gypsy Jazz Festival 2018

Gypsy Jazz Festival 2018

Dátum: 1. decembra. 2018
Miesto: Divadlo Aréna Bratislava

Vstupenky

Sobota
1
Dec 2018
18:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Gypsy Jazz Festival 2018
Divadlo Aréna

Bratislava

Sobota
1
Dec 2018
18:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Gypsy Jazz Festival 2018
Divadlo Aréna

Bratislava

Popis podujatia

Arpi Farkaš & Barbora Botošová: EthnoJazz project 

Program na hlavnom pódiu otvorí Barbora Botošová a Arpi Farkaš s projektom EthnoJazz. Mladá slovenská huslistka a primáška je vnučkou slovenskej hudobnej legendy Berkyho-Mrenicu a hudobnícke gény jej odmalička predpovedali úspešnú umeleckú kariéru. Na konzervatóriu sa ocitla ako mimoriadny študent už ako žiačka základnej školy. Absolvovala štúdium na VŠMU a následne zaujala v hudobných projektoch Bohémiens (dnes známy ako Barbora Botošová Band), Violin orchestra Bratislava, The Ladies a Women Rebels. Ako lektorka a umelecká vedúca sa zúčastňuje na úspešnom projekte Divé maky, ktorý podporuje talentované rómske deti. 

Na Gypsy Jazz Festivale predstaví v spolupráci s klaviristom Arpim Farkašom symbolické hudobné spojenie dvoch rozmanitých svetov – jazzu a etno hudby. Súbor v tomto zložení už absolvoval niekoľko vystúpení na slovenských jazzových festivaloch. EthnoJazz Project charakterizuje netradičné nástrojové zloženie, farebnosť zvuku, orientálne prvky a spojenie world music a jazzu.

Altar Quartet with Miroslav Vitouš 

Ortodoxnejší jazzový fanúšik si príde na svoje počas ďalšieho koncertu na hlavnom pódiu, projektu Altar live, ktorý je symbiózou jazzu, vážnej hudby i avantgardy. Kritikou vysoko hodnotený album Altar predstaví v súčasnosti stále ostrejšie sledovaný slovenský tandem Nikolaj Nikitin (saxofón) a Ľuboš Šrámek (piano), ktorí album Altar nahrali ako duet, vytvorený z kombinácie najobľúbenejších vlastných autorských skladieb a  tém hudobných velikánov.  

K dvojici Nikitin – Šrámek sa pripojí uznávaný rakúsky hudobník Klemens Marktl (bicie) a ako hosť vystúpi žijúca legenda, svetoznámy kontrabasista, rodák z Čiech, Miroslav Vitouš, ktorý sa okrem iného preslávil spoluprácou s Chickom Coreom,  Waynom Shorterom, Joeom Zawinulom či Milesom Davisom. 

Cigánski diabli

Gypsy Jazz Festival tento rok poteší nielen priaznivcov alternatívnej hudobnej scény. Zastúpenie v line-upe bude mať aj popový element rómskej hudobnej scény, reprezentovaný obľúbenou a uznávanou formáciou Cigánski diabli.  Bezkonkurenčne najznámejšie slovenské rómske hudobné zoskupenie funguje od roku 1991 a v súčasnosti je považované za jeden z najlepších orchestrov v kategórii Etno a World Music na svete. Cigánski Diabli vo svojich energických vystúpeniach majstrovsky spájajú folklór s jazzom, etnom či flamencom. Do dnešného dňa skupina koncertovala vo viac ako 35 krajinách vrátane USA, Austrálie, Kanady, Japonska, Číny či Mexika. Vystúpili dokonca na Zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouveri a na Letných olympijských hrách 2012 v Londýne.

Milo Suchomel orchestra a hostia 

Cigánski diabli sa na Gypsy Jazz Festivale predstavia v samostatnom koncertnom sete a na záver vystúpia v originálnom spojení s formáciou Milo Suchomel Orchestra. Zakladateľ a riaditeľ festivalu, uznávaný saxofonista Milo Suchomel zavŕši program na hlavnom pódiu spoločne s celou plejádou špeciálnych hostí. 

 
Mená ďalších účinkujúcich budú organizátori prezrádzať postupne.
 
Upozornenie: Do dňa festivalu sa cena vstupenky bude zvyšovať!
Od 20.11.2018 sú v predaji VIP vstupenky v cene 30,- €/ks. 
VIP vstupenka okrem vstupu na Gypsy Jazz Festival zahŕňa aj pohár sektu a CD Mila Suchomela, ktoré obdržíte vo foyeri Divadla Aréna.

Na mape

Top