HUDBA SVETA ŽILINA 2018

HUDBA SVETA ŽILINA 2018

Dátum: 15. marca. 2018
Miesto: Mestské divadlo Žilina - Veľká sála

Vstupenky

Štvrtok
15
Mar 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
HUDBA SVETA ŽILINA 2018

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
HUDBA SVETA ŽILINA 2018
Permanentka 15.-16.3. & 17.4.2018

Popis podujatia

Festival HUDBA SVETA ŽILINA čoskoro privíta skvelých umelcov

Už po štvrtýkrát sa žilinské sály naplnia milovníkmi kvalitnej hudby. V polovici marca totiž začne festival, ktorý dáva priestor hudobnej tradícii v novom inovatívnom spracovaní – world music.
Tohtoročný line-up bude skutočne pestrý. V prvý deň festivalu sa sála Mestského divadla naplní folklórom pyrenejského polostrova, ktorého temperament, ale aj nostalgiu predvedú dve hudobné formácie.
Ako prvá to bude česká, prevažne ženská kapela s názvom BraAgas, ktorá má v obľube folklór z rôznych krajín sveta. V spojení s nepárnym metrom, spevnou melodikou a etnickými nástrojmi, prinesú zaujímavú hudobnú fúziu. V Žiline sa predvedú s hudbou nasiaknutou temperamentom pyrenejskej oblasti.
Vrcholom večera bude Flaco de Nerja Ensamble, kedy si publikum bude môcť vychutnať spojenie tradičného a moderného flamenca plného temperamentného rytmu, melancholických melódií a vášnivého tanca, ktoré vyjadrujú charakter južného Španielska – Andalúcie. Flaco, vlastným menom Branislav Krajčo, je rodák z Bratislavy no svojou originalitou, virtuozitou a majstrovským zvládnutím flamenco štýlu je aj v samotnom Španielsku začleňovaný medzi najlepších flamenco  gitaristov mladej generácie.

Na mape

Top