Jarné Bratislavské Jazzové Dni

Jarné Bratislavské Jazzové Dni

Dátum: 23. apríla. 2009 - 28. apríla. 2018
Miesto: Košice, Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
23
Apr 2009
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Jarné Bratislavské Jazzové Dni
Infiniti Aréna

Košice

Piatok
24
Apr 2009
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Jarné Bratislavské Jazzové Dni
Sobota
28
Apr 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Jarné Bratislavské Jazzové Dni

Popis podujatia

Jarné Bratislavské Jazzové Dni sa každoročne konajú s ambíciou prezentovať najvýraznejšie budúce hviezdy jazzu, a blízkych žánrov. Pred rokom sme vám v klube Ateliér Babylon predstavili Billa Lauranceho zo Snarky Puppy, predtým Coryho Henryho, a Jacoba Colliera. Program tohto ročníku sa skladá z úžasnej estónskej pop-jazzovej speváčky a skladateľky Kadri Voorand, americkými hviezdami Omar Hakim a Rachel Z OZ Experience a fantastická izraelská speváčka Ester Rada.

Kadri Voorand je experimentálna, etablovaná jazzová speváčka a umelkyňa, ktorá prináša na pódium obrovské množstvo energie. Počas svojej kariéry spievala aj so slávnou Joss Stone. V roku 2017 bola Estónskymi Hudobnými Cenami ocenená Speváčkou roka a jej album získal cenu za Najlepši Jazzový album roku 2017. Na Jarných Džezákoch sa predstaví vo forme dua s basovým gitaristom Mihkelom Mälgandom.

Slávny bubeník Omar Hakim a Grammy ocenená klaviristka Rachel Z nám prinesú svoj nový projekt “ The OZ Experience”, ktorý má v sebe obrovské množstvo groovu a spontánnych kompozícií. Projekt nám v Bratislave predstavia s elektrickou basou Linleyho Marthe z Mariciusu, ktorý bol členom projektu “Joe Zawinul Syndicate”. Na gitaru bude hrať Louis Winsberg z Francie.

Ester Rada vyrastala na hudbe legendárnych speváčok ako Aretha Franklin, Nina Simone, a Ella Fitzgerald. Pre jej autorskú tvorbu bola výraznou inšpiráciou aj hudba vibrafonistu a perkusionistu Mulatuho Astatkeho, zakladateľa etiópskeho jazzu. Prečo etiópskeho? Ester je židovkou etiópskeho pôvodu, jej rodinu spolu s tisíckami ďalších z biblického strateného kmeňa presídlili do Izraela v rámci operácie Mojžiš.

Ester Rada debutovala pred piatimi rokmi. Už jej prvý hit Life Happens rotovali stanice MTV aj VH1, vystúpila na Glastonbury, počas troch ďalších rokov koncertovala na festivaloch a v kluboch na piatich kontinentoch. Na Slovensku sa predstavila v roku 2016 na festivale Pohoda, kde zožala obrovský úspech. 

Aktuálny album “Different Eyes” Ester Rada vydala koncom augusta 2017, na jej debutovom bratislavskom klubovom koncerte sa predstaví s novým repertoárom. Jej unikátny mix nového soulu, funku, tradičného R’n’B, a etiópskeho jazzu podmanil kritikov aj fanúšikov. S novým albumom Ester mieri do prvej ligy nusoulu a jazzu.

Program: 
Kadri Voorand duo (Estónsko)
Omar Hakim & Rachel Z OZ Experience feat. Linley Marthe & Louis Winsberg (USA)
Ester Rada (Izrael)
 
Milí fanúšikovia Jazzu, 
chceli by sme Vám dať do pozornosti informáciu, že aj napriek zakúpeniu lístkov na státie, budete mať v priestoroch Babylonu a koncertnej sály možnosť aj na sedenie a oddýchnutie Vašich vytancovaných nôh. Nevieme Vám garantovať dobrý výhľad na pódium ale rozhodli sme sa tak, kôli dĺžke koncertov a Vášmu pohodliu na Jarných Jazzákoch.
 
Tešíme sa na Vás!

Galéria

Na mape

Top