Jazz Night

Jazz Night

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Saxofonistu Nikolaj Nikitina a klaviristu Ľuboša Šrámeka asi netreba nikomu predstavovať. Dve výrazné osobnosti slovenskej jazzovej scény opäť spojili tvorivé a interpretačné sily. Výsledkom ich intenzívnej spolupráce je novinka Altar.

Samotný názov odkazuje na termín oltár. Ten obaja hudobníci postavili z deviatich obľúbených skladieb. Okrem vlastnej tvorby siahli aj po téme Leoša Janáčka, J.S. Bacha, či po parafráze známeho štandardu. K nahrávaniu vo dvojici inšpirovala Nikitina a Šrámeka tvorba mnohých velikánov. Novinka Altar má ambíciu reflektovať súčasnú európsku jazzovú hudbu, no bez obchádzania tradícii. Mimoriadne dôležitým prvkom nahrávok Nikolaj Nikitina a Ľuboša Šrámeka je zachovanie tvorivej a interpretačnej slobody. Výnimkou nie je ani čerstvý album Altar. Deviatka skladieb vtiahne poslucháča do unikátneho zvukového sveta, ktorý stojí na krehkej drobnokresbe jednotlivých kompozícií.

Ľ. Šrámek: Klavirista, skladateľ, aranžér a pedagóg, ktorý je považovaný za jedného z najväčších talentov mladej slovenskej jazzovej generácie narodenej v 70. rokoch.

N.Nikitin: Je hudobník (tenor-, soprán- saxofón, klarinet), skladateľ, pedagóg, hudobný producent, hudobný dramaturg.

Na mape

Top