Jazz v Arene / Lukáš Oravec Quartet ft. D.Grissett

Jazz v Arene / Lukáš Oravec Quartet ft. D.Grissett

Dátum: 15. novembra. 2018
Miesto: Divadlo Aréna Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
15
Nov 2018
20:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Jazz v Arene / Lukáš Oravec Quartet ft. D.Grissett
Divadlo Aréna

Bratislava

Popis podujatia

Dôležité upozornenie:

Upozorňujeme na zmenu jedného z účinkujúcich. So zoskupením Lukáš Oravec Quartet vystúpi namiesto Davida Grissetta klavirista Kálmán Oláh.

Lukáš Oravec Quartet

Formácia vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydali debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku. V Roku 2015 vydáva v poradí druhý album „Piotrology“ a v roku 2016 tretí album kvartetu „Ali“, ktorý získal nomináciu na Radio Head Award 2017 a vyhral cenu ESPRIT 2016 za najlepší jazzový album roku.

„Lukas Oravec is a wonderful young trumpet player who plays and writes with lots of fire and creativity. His music has a distinctive sound as does his playing. He and the musicians Lukas surrounds himself with are a force to be reckoned with. I think you will enjoy this wonderful music as well as hearing the band play live“

Bob Mintzer

Hrajú
TRUMPET LUKÁŠ ORAVEC

PIANO DANNY GRISSETT

BASS TOMÁŠ BAROŠ

DRUMS MARIÁN ŠEVČÍK

DRUMS MARTIN VALIHORA (SPECIAL GUEST)

Danny Grisset (USA) - klavír

Klavírista a skladateľ Danny Grissett je jeden z najznámejších hudobníkov New Yorku and medzinárodnej scény. Na klavíry začal hrať vo veku šiestich rokov. Bakalárske štúdum absolvoval na Cal State Dominquez Hills. V štúdiu pokračoval na prestížnom Thelonius Monk Institute. Študoval tu u majstrov ako Herbie Hancock, Terence Blanchard, Teddy Baaron, Bobby Watson, Jimmy Heath a Carl Allen. Po niekoľko rokoch strávených v Los Angeles sa presťahoval do New Yorku. Stal sa spoluhráčom tých najväčších new yorkských hviezd ako Freddie Hubbard, Vincent Herring, Marcus Strickland, Steve Nelson, Roy Hargrove, Willie Jones III, Lousi Hayes, Jeremy Pels, Jummy Green, s ktorými nahral nespočetné množstvo albumov. Je dlhoročným členom projektu Toma Harrella a často účinkuje v Big Band Charlesa Mingusa. Ako sólista sa predstavuje vo vlastnom Triu.

Lukáš Oravec (SK) – trúbka

Lukáš Oravec je slovenský jazzový trumpetista a skladateľ a producent. Získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydal debutový album s názvom „Introducing LukášOravec Quartet“, ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku. V Roku 2015 vydáva album „Piotrology“ a album "Kulosaari" ktorý získal nomináciu na cenu Radio Head Awards. Najnovší a v poradí štvrtý album kvartetu „Ali“, ktorý získal nomináciu na cenu Radio Head 2016 a v roku 2017 získal cenu "Esprit" za najlepší jazzový album roku. Je sólistom Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Na svoje konto si pripísal množstvo spoluprác s osobnosťami domácej i svetovej scény ako Aaron Goldberg, Bob Mintzer, Vincent Herring, Rick Margitza, Wayne Escoffery, Benito Gonzalez, Essiet Okon Essiet, Juraj Grliglák, Lászlo Süle, Ondřej Štveráček, Hannu Rantanen, Jan Pilch, Kalman Oláh , Elemér Balázs , János Egri, Jacek Namyslowski, Gábor Bolla, Dávid Hodek a s mnoho ďalšími.

Marián Ševčík (SK) - bicie

Marián Ševčík je jedným z najvplyvnejších Slovenských bubeníkov svojej generácie. Marián študoval bicie nástroje na konzervatóriu v Žiline a v Bratislave, neskôr sa zúčastnil viacerých jazzových workshopov v zahraničí. Účinkoval na jazzových festivaloch v Rakúsku, Nemecku, Švédsku, Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku, Poľsku, Španielsku, Taliansku a USA. Marián hral a nahrával s hudobníkmi ako sú Joel Frahm, Boris Kozlov, Igor Butman, Benito González, Joel Frahm, Deborah Davis, George Mraz, Alex Sipiagin, Mary Stallings, Essiet Okon Essiet, Donny McCaslin, Joe Cohn, Igor Butman, Deborah Davis, Mary Stallings. Spolupracuje s telesami ako: Gustav Brom big band, Kaunis Five, Free tenors (Harry Sokal), Pavel Wlosok (trio-quartet) a mnoho ďalších. V roku 2008 dostal cenu Ladislava Martonika ako jazzman roku. V roku 2013 sa podieľal na nahrávanie nového CD klaviristu Pavla Wlosoka spolu s basistom Mikom Holesteinom a tenor saxofonista Donny McCaslinom v USA. V lete roku 2014 predstavil na turne svoj quartet-quintet v zloženi:Pavel Wlosok, Tomaš Baroš, Lukaš Oravec a špeciálny hosť Rick Margitza (USA).

Tomáš Baroš (CZ) – kontrabas

Tomáš “Kaštan” Baroš se narodil v roce 1985 v Teplicích, od svých pěti let však žije v Praze. Jeho první hudební inspirací byl jeho otec, uznávaný trumpetista, Julius Baroš. Ke kontrabasu se dostal ve svých 12 letech a o 2 roky pozdeji dosáhl prvního úspěchu na celostátní klasické soutěži v Trutnově, kde vyhrál první cenu ve své kategorii. V letech 2000 až 2005 studoval hru na kontrabas na Pražské konzervatoři pod vedením profesora Květoslava Borovičky. Rok 2003 mu přinesl cenu “Sólista roku” v soutěži Junior Jazz v Ústí nad Labem. Od roku 2006 spolupracuje s rozhlasovým big bandem Gustava Broma a v mnoho dalších projektech jako jsou: Ondřej Štveráček kvartet, Ida Kelarova a Jazz famelia, Radovan Tariška folklore to jazz, Zeuritia, Kaunis five, Gipsy.cz , Lukáš Oravec kvartet, Harry Sokal free tenors a Roman Jánoška Jazz consort.V roce 2012 vyhrál s kvartetem Miroslava Hloucala první cenu v mezinárodní souťeži Jazz Prix. V současné době se řadí mezi nejvyhledávanější kontrabasisty nejen v Čechach, ale i na Slovensku. Doprovázel hvězdy světové jazzové scény jako jsou: Benny Golson, Rick Margitza, Antonio Farao, Gene Jackson, Vincent Herring, Dennis Rowland, Eric Allen, Deborah Davis, Joe Cohn, Paul Bollenback, John Betsch, Brian Charrette, Tony Lakatos, Kalman Olah, Igor Buttman, Douglas Sides, Osian Roberts, Benito Gonzales, Winand Gabor, Karen Edwards a Peter Beets.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top