LONGITAL

LONGITAL

Dátum: 15. októbra. 2008 - 18. novembra. 2017
Miesto: Bratislava, Modrý Kameň, Trnava

Vstupenky

Streda
15
Okt 2008
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Streda
19
Dec 2012
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
LONGITAL
Sobota
18
Nov 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané

Popis podujatia

Longital je trio, ktoré tvorí Daniel Salontay a Shina – hudobní svetobežníci z kopca nad Dunajom, ktorý sa kedysi volal Longital – a Marián Slávka, bubeník a klavirista, ktorý sa k ním vrátil po rokoch.

Kozmopolitný názov korešponduje so životom umeleckej a životnej dvojice. Pravdepodobne najrozcestovanejšia slovenská skupina hrala až v dvanástich krajinách Európy, v Amerike a Kanade. Ich piesne sú výlučne v slovenčine, osobné texty vytvárajú na hudobnom pozadí nevšedné emócie a príbehy, akoby z vlastného vesmíru. Shinin charizmatický spev, hlboké basové linky hrané slákom a výrazná pódiová prezentácia sú vyvažované Danovou divokou hrou na akustickej gitare vo všetkých možných polohách od jemných minimalistických verklíkov, jazzových prvkov až po nespútané zvukové steny. Ženský a mužský vokál sa prepletajú, chvíľu znejú spolu, chvíľami každý za seba.
Hudba Longital je plná prekvapení a dynamických zvratov. Autorská dvojica prešla niekoľkými žánrovými obdobiami a po rokoch experimentovania s elektronikou v 2012 Longital odkladajú technológie a prichádzajú s akustickým koncertným programom.

Longital patrí medzi stálice slovenskej nezávislej scény, má na konte deväť albumov a dve hudobné ceny. Po viac ako šestich rokoch sa kapela vráti aj do Trnavy, odkiaľ Daniel Salontay pochádza, a na koncerte predstaví svoj najnovší album DivokoTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top