LONGITAL

LONGITAL

Dátum: 15. októbra. 2008 - 18. novembra. 2017
Miesto: Bratislava, Modrý Kameň, Trnava

Vstupenky

Streda
15
Okt 2008
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Streda
19
Dec 2012
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
LONGITAL
Sobota
18
Nov 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané

Popis podujatia

Longital je trio, ktoré tvorí Daniel Salontay a Shina – hudobní svetobežníci z kopca nad Dunajom, ktorý sa kedysi volal Longital – a Marián Slávka, bubeník a klavirista, ktorý sa k ním vrátil po rokoch.

Kozmopolitný názov korešponduje so životom umeleckej a životnej dvojice. Pravdepodobne najrozcestovanejšia slovenská skupina hrala až v dvanástich krajinách Európy, v Amerike a Kanade. Ich piesne sú výlučne v slovenčine, osobné texty vytvárajú na hudobnom pozadí nevšedné emócie a príbehy, akoby z vlastného vesmíru. Shinin charizmatický spev, hlboké basové linky hrané slákom a výrazná pódiová prezentácia sú vyvažované Danovou divokou hrou na akustickej gitare vo všetkých možných polohách od jemných minimalistických verklíkov, jazzových prvkov až po nespútané zvukové steny. Ženský a mužský vokál sa prepletajú, chvíľu znejú spolu, chvíľami každý za seba.
Hudba Longital je plná prekvapení a dynamických zvratov. Autorská dvojica prešla niekoľkými žánrovými obdobiami a po rokoch experimentovania s elektronikou v 2012 Longital odkladajú technológie a prichádzajú s akustickým koncertným programom.

Longital patrí medzi stálice slovenskej nezávislej scény, má na konte deväť albumov a dve hudobné ceny. Po viac ako šestich rokoch sa kapela vráti aj do Trnavy, odkiaľ Daniel Salontay pochádza, a na koncerte predstaví svoj najnovší album Divoko

Na mape

Top