Longital & Lenka Dusilová Solo

Kamel klub / Karloveské centrum kultúry
Longital & Lenka Dusilová Solo

Dátum : 17. februára 2018
Miesto: Hudobný klub Kamel, Bratislava

Vstupenky

Sobota
17
Feb
20:00
Longital & Lenka Dusilová Solo

Popis podujatia

Zľava:
ISIC - na státie - 7 Eur/od 1.2.2018 - 10 Eur
- cena vstupeniek sa bude zvyšovať
ŤZP vstupenky - 1 Eur (je nutné rezervovať na rezervacie@karlovaves.sk

V cene vstupenky na balkón je občerstvenie.

Československý dvojkoncert Longital a Lenky Dusilovej v bratislavskom klube Kamel je výsledkom dlhoročného priateľstva a umeleckej blízkosti. Obidvaja protagonisti sa vyznačujú hľadaním vlastnej, nekompromisnej cesty v tvorbe a aj v hudobnom biznise. V posledných rokoch absolvovali spoločné klubové turné a aj niekoľko veľkých koncertov (Praha, Brno, Bratislava), na pražskom krste albumu Divoko sa Lenka ujala role krstnej mamy. Spoločné koncerty Lenky Dusilovej a Longital sú spontánne a neopakovateľné, umelecká otvorenosť a ľudská blízkosť obidvoch headlinerov nevylučuje že na pódiu vznikne aj hudobné prekvapenie.

LENKA DUSILOVÁ 

Päťnásobná držiteľka českých hudobných cien Anděl je mimoriadny úkaz hudobnej scény našich susedov. Z pozície rockovej a popovej hviezdy putuje k osobnému vyjadreniu a slobodne prijíma impulzy z najrôznejśích štýlov a mimohudobných zážitkov. Spolupracuje so špičkovými zoskupeniami (Vertigo Quintet, Baromantika, Clarinet Factory) a tvorí aj živú scénickú hudbu s ktorou cestuje po celom svete. V Bratislave Lenka predstaví svoj sólový koncertný program v ktorom dokazuje že patrí nielen medzi spevácke hviezdy ale je aj skvelou skladateľkou, gitaristkou a jedinečnou autorkou/producentkou bravúrne ovládajúcou nové hudobné technológie. Sama na pódiu dokáže strhnúť diváka do vlastného hudobného vesmíru v ktorom sa prelína imaginatívna inštrumentálna hudba a veľmi osobná piesňová tvorba.

LONGITAL 

Stálica slovenskej hudobnej scény a zakladatelia prestížneho slovenského labelu Slnko Records. Za 16 rokov sa skupina predstavila na koncertoch v 12 krajinách Európy, USA a Kanade. Aktuálny a v poradí dvanásty album Divoko (2016) bol nominovaný na cenu Radio Head Awards v kategórii Album roka, kritici na Slovensku a v čechách ho okamžite zaradili medzi najzaujímavejšie slovenské albumy. Skupina koncertuje v triu Shina (spev, basgitara), Daniel Salontay (gitara, slák) a Marián Slávka (bicie, klavír).

Koncert v Kamel klube v bratislavskej štvrti Karlova Ves je výnimočný aj tým, že sa jedná o vystúpenie Longital takmer doma. Zakladatelia Shina a Daniel Salontay totiž žijú a tvoria len niekoľko sto metrov od tohoto miesta, kopci Dlhé Diely ktorý mal historický názov Longital.

Na mape

Odporúčané

Top