TRIBUTE TO FREEDOM - koncert na hrade Devín

TRIBUTE TO FREEDOM - koncert na hrade Devín

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 18.08.2017 od 18.30 h
Miesto konania/Place of event: Hrad Devín, Bratislava 

Podujatie TRIBUTE TO FREEDOM - Pocta slobode na hrade Devín, je už od roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave, s presahom na celé Slovensko.
Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších historických miest strednej Európy. Táto mohutná dominanta je nielen symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí. Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov. Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona...
Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska.

Umeleckými účinkujúcimi na tohtoročnom 9. ročníku festivalového koncertu budú legendy českej a slovenskej hudobnej scény – dáma a jedna z najväčších hviezd popolárnej hudby,lady soul MARIE ROTTROVÁ s orchestrom Karla Vlacha,VÁCLAV NECKÁŘ so skupinou Bacily a vokálna skupina FRAGILE, ktorí svojou tvorbou určite potešia návštevníkov a prinesú umelecký zážitok.

Vstupné/Entry: 8,00 EUR
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Na mape

Top