Trnavský hudobný festival - BLUES MOODS 2018

Trnavský hudobný festival - BLUES MOODS 2018

Dátum: 10. novembra. 2018
Miesto: Kultúrne centrum Malý Berlín, Trnava

Vstupenky

Sobota
10
Nov 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Trnavský hudobný festival - BLUES MOODS 2018

Popis podujatia

LUKÁŠ PIALA ft. SECOND BAND (SK)
GRUNTING PIGS (HU)
ZVA 12-28 BAND (SK)
JUWANA JENKINS (USA/CZ)


Americká speváčka Juwana Jenkins na festivale Blues Moods

(Trnava, 21.09.2018) - Trnavská hudobná spoločnosť, o.z. v roku 2018 organizuje po deviaty krát hudobný festival, zameraný na menšinový hudobný žáner - blues. Ten prebehne po prvýkrát v Kulúrnom centre Malý Berlín, na ktorý si trnavčania, ale aj návštevníci Trnavy už zvykli. HHviezdou festivalového večera bude šarmantná speváčka Juwana Jenkins z USA, ktorá príde na festival so svojou pražskou sprievodnou skupinou.
Tradícia hudobného festivalu Blues Moods začala v roku 2010 z popudu hudobných nadšencov, keď mesto Trnava prišlo o podobné hudobné podujatia. Počas rokov existencie festivalu sa na ňom vystriedalo mnoho významných skupín a jednotlivcov z Austrálie, Európy a USA. Organizátori aj tohto roku stavili na vysoko kvalitný program, plný skvelého interpretačného umenia, ale aj osviežujúcej pódiovej zábavy. Festivalový večer vyplnia dve domáce zoskupenia a dvaja zahraniční hostia.
Publiku sa ako prvý predstaví rodák zo Žiliny, účastník televíznej šou Slovensko hľadá superstar - Lukáš Piala v doprovode s trnavskou bluesovou skupinou Second Band. Napriek jeho účinkovaniu v rôznych hudobných projektoch zostáva vynikajúcim prvoligovým hráčom v bluesovom žánri, s osobitým pocitom a hudobným prejavom. Doprovodná skupina Second Band je domácemu publiku známa z ich pravidelného hudobného projektu Modrý štvrtok. Druhým zoskupením na festivale bude akustické duo z maďarskej Budapešti – skupina Grunting Pigs. Líder skupiny – Mátyás Pribojszki je hudobník, ktorý patrí k svetovovej špičke v hre na fúkaciu harmoniku a stál na pódiu s mnohými významnými hudobníkmi. Na festivale vystúpi v zoskupení so svojim dlhoročným kamarátom a nemenej skvelým gitaristom Ferenc-om Szász-om. Tretím účastníkom sobotného festivalového večera bude slovenská skupina ZVA 12-28 Band. Hudobníci zo Zvolena prinášajú už dvadsaťosem rokov publiku skvelú a osobitú interpretáciu žánru, kde sa prelína bluesová modalita s modalitou typickou pre slovenský folklór. Práve pre svoj osobitý hudobný pohľad na žáner je skupina veľmi obľúbená nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Hlavnou hviezdou a štvrtým účastníkom festivalového večera bude americká speváčka, hlhodobo žijúca v Prahe – Juwana Jenkins. Speváčka so zamatovým hlasom príde do Trnavy so svojou doprovodnou skupinou, ktorej členom je aj významný český hráč na fúkaciu harmoniku - Charlie Slavík. Práve s ním v roku 2012 nahrala CD album „The Blues Keep You Alive”, na základe ktorého ju hudobní kritici označili titulom “Bluesová kráľovná”. Vystúpenia Juwany Jenkins sú plné života a takmer pravidelne dokáže roztancovať celé publikum.
Festival je oslavou skladateľských a interpretačných schopností jednotlivcov a skupín v tomto žánri, slúži ako projekt pre uchovávanie nášho nehmotného kultúrneho dedičstva, možnosti trávenia voľnočasových aktivít ako aj inšpirácia pre iné kultúrne aktivity.

Jednodňový festival sa uskutoční v sobotu, 10. novembra 2018 v Kultúrnom Centre Malý Berlín, Štefánikova 4 v Trnave.

Na mape

Top