ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2017 | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2017

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2017
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

Dátum a miesto konania/Date and place of event:

24.5. ŽILINA – TIPSPORT ARÉNA, HOSTIA: HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI
25.5. TRENČÍN – ZIMNÝ ŠTADIÓN, HOSTIA: HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI
26.5. PRIEVIDZA – ZIMNÝ ŠTADIÓN, HOSTIA: HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI
27.5. BRATISLAVA – INCHEBA EXPO ARÉNA O 15:00, HOSTIA: HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI
27.5. BRATISLAVA – INCHEBA EXPO ARÉNA O 20:00, HOSTIA: HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI
30.5. KOŠICE – STEEL ARÉNA, HOSTIA:HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI
31.5. POPRAD – ZIMNÝ ŠTADIÓN, HOSTIA:HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI
1.6. BREZNO – ARÉNA, HOSTIA:HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI
2.6. BANSKÁ BYSTRICA– ZIMNÝ ŠTADIÓN, HOSTIA:HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI
3.6. NITRA – AMFITEÁTER POD ZOBOROM, HOSTIA:HELENA VONDRÁČKOVÁ, KANDRÁČOVCI

Čas/Time:
18:25 h. Kandráčovci
19:00 h. Alexandrovci

ALEXANDROVCI – EUROPEAN TOUR 2017, TURNÉ SA KONAŤ BUDE!!!
Alexandrovci prídu Slovensko.

 

Popis/Description:
V rámci tohto výnimočného turné sa zoskupenie predstaví aj slovenským priaznivcom. Svoju legendárnu Kaťušu či Kalinku, ale aj mnoho ďalších známych ruský piesní ponúknu slovenskému národu v deviatich slovenských mestách. Približne 120 umelcov, vrátane sólistov Vadima Ananjeva, ktorý je prezývaný Mr. Kalinka či barytónom Borisom Dyakovom, odštartuje slovenskú časť turné 24.5.2017 v Žiline. Následne, behom ďalších dní postupne navštívia ďalšie slovenské mestá.
Mohutný hlas Alexandrovcov sa v súčasnosti šíri po celom svete. Po prvý krát sa toto teleso predviedlo v roku 1941, keď vojakov ruskej armády vyprevádzali do vojny. V priebehu 2. svetovej vojny sa Alexandrovci rozdelili do niekoľkých skupín a sovietských vojakov po celý čas trvania vojny povzbudzovali ruskými národnými a vojenskými piesňami, napríklad aj Svjaščennaja voja (Svätá vojna), ktorá je dodnes odkazom zakladateľa súboru Alexandrova. Práve s repertoárom z vojnového obdobia, pri príležitosti oslobodenia a ukončenia 2. Svetovej vojny, potešia Alexandrovci slovenských priaznivcov, počas slovenskej časti ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2017, nezabudnuteľným zážitkom na celý život.

Hosťom turné bude královná československého popu pani Helena Vondráčková.

Dĺžka podujatia: cca 2,5 hodiny aj s prestávkou.
Na každom koncerte vystúpia pred koncertom Kandráčovci o 18:25 hod.

Rozlúčka s Alexandrovcami mala až 3 obrady

Ruský armádny súbor Alexandrovci má za sebou naozaj smutné chvíle. Po tragickom leteckom nešťastí, keď sa do Čierneho mora neďaleko ruského mesta Soči zrútilo lietadlo s členmi tohto hudobného telesa sa s obeťami rozlúčili v pondelok 16. januára na Federálnom vojenskom cintoríne v Mytišči. Ešte v sobotu sa konala posledná rozlúčka s vedúcim súboru Valerijom Chalilovom, ktorého sa zúčastnil aj ich manažér pre strednú Európu Rudolf Héger spolu s organizátormi slovenského turné v roku 2017.

V Rusku bolo pre rozlúčku so zosnulými členmi Alexandrovcov prijaté rozhodnutie o konaní troch dvojhodinových obradov v priebehu jedného dňa. S vedúcim súboru Valerijom Chalilovom sa posledná rozlúčka konala o dva dni skôr v katedrále Jelochovskij v centre Moskvy. Na vojenskom cintoríne bolo pochovaných 49 obetí a na obradoch sa zúčastnili aj viacerí predstavitelia ruskej politickej špičky. Pri nešťastí zahynulo celkovo 68 členov a zamestnancov súboru. „Rakvy zosnulých boli vystavené v rozlúčkovej sieni komplexu. Všade bolo veľa vencov, kytíc, pozostalých a stovky ľudí, ktorí sa prišli rozlúčiť s tými, ktorých mali radi. Príbuzní obetí stáli vedľa rakiev,“ prezradil Héger. Spomedzi politických predstaviteľov sa s Alexandrovcami prišli rozlúčiť napríklad minister obrany Sergej Šojgu, minister dopravy Maxim Sokolov, predseda Rady federácie Valentin Matvienko či námestník ministra obrany Nikolaj Pankov, velitelia jednotlivých zložiek ozbrojených síl Ruskej federácie, členovia vlády a poslanci Štátnej dumy. „Prosíme vás o odpustenie za to, že sme nedokázali zachovať životy našich kolegov,“ povedal Pankov počas smútočného obradu. Po občianskej rozlúčke sa konal cirkevný obrad, ktorý celebroval Metropolita Juvenalij, patriarchálny farár Moskovskej diecézy. Následne čestná stráž preniesla rakvy k miestu pohrebu zosnulých a počas neho zazneli delostrelecké salvy.

Napriek veľkému nešťastiu a obrovskej strate, ktorú súbor utrpel, Alexandrovci budú koncertovať a rozdávať radosť aj naďalej. „Čo ďalej? Sme silní a my to zvládneme. Súbor žije a bude žiť. My sme Alexandrovci a tak to určite aj bude,“ vyjadril sa počas pohrebu hlavný dirigent súboru Nikolaj Kirilov, ktorý v čase nešťastia nebol na palube zrúteného lietadla. Turné Alexandrovcov na Slovensku v roku 2017 je schválené aj ministerstvom obrany Ruskej federácie. Vystúpenia Alexandrovcov v iných krajinách sveta, ktoré mali naplánované na prvý štvrťrok, boli presunuté na jeseň. To sa však netýka Slovenska a Česka. „Vedenie súboru si veľmi cení podporu, ktorá prichádzala a prichádza od európskych divákov v ťažkej chvíli a prisľúbilo, že urobí všetko, aby bol súbor pripravený k tomuto avizovanému turné v máji a v júni 2017,“ .

Zľavy/Discounts:

ZŤP, doprovod ZŤP-S (obmedzený počet)
Vojaci (obmedzený počet)

Termíny :


Galéria / Médiá :

В память
The Last Concert of the Alexandrov Red Army Choir
Bookmark and Share
Zdieľať