Detail info
Close

ALFONS MUCHA A FOTOGRAFIA

ALFONS MUCHA A FOTOGRAFIA

Dátum: 12. mája - 31. októbra 2024
Miesto: Napoleonské kúpele, Kúpelný ostrov Piešťany
Adresa: 8, Kúpeľný ostrov 3593, Piešťany

Vstupenky

12.Máj
-
31.Okt
2024
ALFONS MUCHA A FOTOGRAFIA
Jednorazový vstup od 12.5.2024 do 31.10.2024

Popis podujatia

Mucha, celoživotný fotograf

V roku 2024 predstaví Muchova nadácia päťdielnu výstavu Mucha a fotografia: osobná vízia, ktorá je treťou časťou série "Muchova stopa".

Mucha Trail 2024 bude skúmať Muchu ako geniálneho fotografa a bude presvedčivým záznamom osobných životných vízií umelca, skutočného a nefalšovaného majstra fotoaparátu.

Ako ukázala predchádzajúca séria, výstavy Timeless Mucha: Spojenie sveta (2022 ) a Alfons Mucha: (2023), Mucha bol popredným predstaviteľom secesie, známym najmä vďaka svojim plagátom a širokej škále dekoratívnych diel, ktoré vytvoril v Paríži koncom 19. storočia. Menej známe je však to, že Mucha sa venoval fotografovaniu dávno predtým, ako sa preslávil vo francúzskom hlavnom meste, a táto záľuba ho sprevádzala počas záverečnej fázy jeho umeleckej kariéry v 30. rokoch 20. storočia. V súčasnosti Muchova nadácia uchováva približne 2 500 jeho fotografií. Zachovali sa ako dobové tlače alebo negatívy na sklenených platniach/celuloide a pokrývajú mimoriadne širokú škálu tém: nielen ateliérové modely, snímky jeho rodiny a priateľov, portréty, krajiny, prírodné a architektonické štúdie, ale aj dokumentárne a inscenované fotografie (mise-en-scène).

Výstava bude prebiehať vo výstavnej sieni priamo v srdci kúpeľného ostrova v budove Napoleon II každý deň okrem pondelka .

Cena vstupenky :
Vstupenka dospelá osoba 3eur ,
Vstupenka dieťa od 6 rokov, študent, ZŤP, dôchodca 1,5 eur


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top