Detail info
Close

ANDREAS VARADY TRIO feat. RADOVAN TARIŠKA

ANDREAS VARADY TRIO feat. RADOVAN TARIŠKA

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 17.03.2017 o 20:00 h
Miesto konania/Place of event: Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto nad Váhom

Popis/Description:
Podľa hudobnej ikony Quincyho Jonesa je Andreas Varady jedným z najtalentovanejších hudibníkov na našej planéte. Varady má osemnásť rokov, v našom klube bude hrať po prvýkrát. Hosťom jeho tria bude legendárny slovenský saxofonista Radovan Tariška.

Andreas Varady začínal ako zázračné dieťa, deväťročný pouličný gitarista na uliciach Limericku a Corku. Jeho rodina sa do Írska presťahovala z južného Slovenska v roku 2007. Ako trinásťročný sa stal najmladším headlinerom v londýnskom klube Ronnie Scott’s, objavil sa na titulke magazínu Guitar Player, pozvali ho na Montreux Jazz Festival. Tam ho počul a videl hrať Quincy Jones. Andreas Várady s ním onedlho už podpisoval zmluvu, a vstúpil do prvej ligy jazzu.

Varadyho hrdinami boli George Benson a Django Reinhardt. Prvý menovaný ho pred rokom angažoval ako predskokana na svoje americké aj európske turné. Geniálny mládežník vtedy už mal podpísaný kontrakt s kultovou značkou Verve. Album vyšiel v augusta roku 2014 v produkcii Quincyho Jonesa.

Varady prvýkrát hral s Tariškom vo svojich dvanástich rokoch. V máji 2015 druhýkrát. O tomto koncerte napísal server jazz.sk: “Ak niekto náhodou očakával hosťovanie Tarišku v rámci jamovania si na známe štandardy, musel byť viac ako prekvapený. Dramaturgia večera bola postavená na autorských kompozíciach Andreasa Varadyho, v ktorých mala gitara so saxofónom pripravené spoločné témy, unizona a vyhrávky. Samozrejme s veľkým priestorom pre hudobnú empatiu a improvizácie.”
Zdroj: BDJ 2015

Vstupné/Entry: 10,00 EUR 
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Potrebná rezervácia stola na telefónnom čísle 0902 608 912 alebo na maili info@bluenote.skTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture ANDREAS VARADY TRIO feat. RADOVAN TARIŠKA
Top