Detail info
Close

Alan Bartuš Solo piano

Alan Bartuš Solo piano

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

 Alan Bartuš je mladý talentovaný klavirista, improvizátor a skladateľ. Naživo uvedie poslucháčom najnovšie kompozície, ktoré sú ovplyvnené autorovou životnou skúsenosťou a z nej plynúcou životnou filozofiou. Ako sám klavirista uvádza, prostredníctvom svojej hudby sa snaží o odovzdanie posolstva lásky, pochopenia, tolerancie a božej energie. „Prosím o mier a vieru v Boha, ktorý mi dal dar hudby a talent. Prajem si, aby moja hudba šírila medzi ľuďmi pokoj, lásku a mier. Hudba je moje životné posolstvo. Som misionár s hudbou v srdci,“ uzavrel.

Koncert a uvedenie nového albumu Solology sa uskutoční v Malom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu dňa 22.2 2023. Práve v tento den oslávi Alan Bartuš svoje 22 narodeniny. Hosťom koncertu a  krstným otcom albumu bude saxofonista Nikolaj Nikitin. 

 

Klavírista a skladateľ Alan Bartuš, pochádzajúci z významnej hudobníckej rodiny v Lučenci (otec Štefan je etablovaným kontrabasistom v Európe). Alan je mimoriadnym zjavom na poli domácej aj Rakúskej jazzovej scény. Vyštudoval klasicky klavír na konzervatóriu v Bratislave a jazzový klavír na MUK University vo Viedni. Disponuje cenami z rôznych domácich i zahraničných klavírnych súťaží vo vážnej hudbe. Napriek mladému veku sa poslucháčom stihol okrem živých koncertov predstaviť aj na rôznych albumoch s poprednými umelcami: Nina Berglová/Štefan Bartuš –„INOU KRAJINOU“, „Nové tváre slovenského jazzu“, Alan&Štefan Bartus Trio –„ CONNECTIVITY“. Nahrával tiež projekty, ktorých albumy sú na ceste pred vydaním -projekt Lukáša Oravca spolu s jedným z najlepśích saxofonistov sveta- Jerry Bergonzim a tiež projekt Martk „(l)Xperiment“ spolu s cenami Grammy oceňovaným Timom Armacostom. Sú to mimoriadne skúsenosti pre 21-ročného umelca a tieto pozvania spolupracovať sú zároveń dalším potvrdením kvalít a talentu ktorým disponuje Alan Bartuš. V roku 2017 získal so svojím Triom (J. Valíček, M. Štubniak) absolútne víťazstvo súťaže „Jazz Start Up“ a v súťaži „Nové tváre slovenského jazzu“ je mu udelená „Cena za presvedčivý inštrumentálny výkon“. V roku 2022 sa stáva víťazom klavírnej súťaže „Excellence Piano Awards“ a prestížnej súťaže „Austrian Ö1 Jazz Prize“. Úspech ho katapultuje na jednu z najprestížnejších jazzových škôl na svete Manhattan School of Music v New Yorku. Raketový štart mladého hudobníka a skúsenosti z koncertných pódií i nahrávacích štúdií prirodzene vyústili do túžby po čisto sólovej nahrávke. Tento rok tak prichádza s vlastným albumom „SOLOLOGY“, ktorého vznik bol motivovaný tvorbou velikánov, akými sú Keith Jarrett, Herbie Hancock, Chick Corea, Kenny Kirkland.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Alan Bartuš Solo piano
picture Alan Bartuš Solo piano
Top