Detail info
Close

BANDA - 20 ROKOV

BANDA - 20 ROKOV

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatiaSlávnostný program medzinárodne úspešnej a oceňovanej bratislavskej world music skupiny BANDA a jej hostí.

World music skupina BANDA slovakia je kapela, ktorá sa inšpiruje predovšetkým slovenskou tradičnou ľudovou hudbou, ale aj inými hudobnými žánrami a hudbou národov celého sveta. Na svojich koncertoch využíva hlavne akustické nástroje (a sample akustických nástrojov), ako aj bohaté vokály s rešpektom k tradícii a lokálnym osobitostiam, ale aj v novej, originálnej podobe. Členovia skupiny sú skúsení muzikanti rôznych žánrov a zároveň odborníci na ľudovú hudbu.

To sú oni:
Samo Smetana (husle, mandolína, spev)
Alžbeta Lukáčová (cimbal, heligónka, ústna harmonika, gajdica, spev)
Ivan Hanula (viola, mandolína, buzuki, panduri, spev)
Peter Obuch (kontrabas, koncovka, spev)
Igor Ajdži Sabo (bicie nástroje, etnické perkusie, spev)
Eva Brunovská (spev, keyboard)

Okrem pódiových koncertov doma, aj v zahraničí (Nórsko, Rakúsko, Nemecko, Maďarsko, Poľsko, ČR, Holandsko, Srbsko, Južná Kórea) a hudobno - tanečných programov, na ktorých spolupracuje s najväčšími tanečnými osobnosťami folklórneho tanca na Slovensku (Peter Vajda, Vlado Michalko, Laco Cmorej), skupina realizuje aj edukatívne programy (výchovné koncerty) pre deti s názvom BANDA deťom - Ľudová hudba kedysi a dnes a participuje na folklórno - tanečných workshopoch – Tanečných domoch.

Gerald Seligman, bývalý riaditeľ festivalu WOMEX a zakladateľ prestížneho world music labelu EMI Hemisphere po zhliadnutí koncertu napísal: "Banda je skupinou excelentných hudobníkov, ktorí prišli na to, ako pridať elementy súčasnej hudby do stáročia existujúcich tradícií bez toho, aby sa stratilo vzrušenie z nového a integrita starého".

Aj keď členovia Bandy bývajú všelikde (Rača, Piešťany, Banská Bystrica, Alžbetin Dvor, BA Staré Mesto, Trnava), kapela má svoju skúšobňu v Bratislave.

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top