Detail info
Close

BEETHOVEN 5. symfónia

BEETHOVEN 5. symfónia

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

11. februára zaznejú v Moyzesovej sieni v Bratislave skvosty európskej a ukrajinskej klasiky vrátane Piatej symfónie L. Beethovena, ktorá veľmi ladí so súčasnosťou. Všetky časti diela spája impozantná téma. „Takto osud klope na dvere,“ povedal o nej skladateľ. Divákom je prezentovaný obraz boja človeka o život v mene radosti a šťastia a vo finále - triumf víťazstva nad silami zla. Súčasťou programu koncertu je aj jedno z najsvetlejších diel barokovej éry – suita „Abdelazar“ od G. Purcella.

V druhej časti koncertu budete mať jedinečnú príležitosť vychutnať si klasickú i modernú ukrajinskú hudbu: Druhú symfóniu M. Verbytského, ktorý je autorom národnej hymny Ukrajiny, a dielo mladej skladateľky A. Kuziny-Roždestvenskej „Breath of Life ". S týmito dielami sa predstaví symfonický orchester Národného akademického divadla opery a baletu Mykolu Lysenka v Charkove pod vedením Dmytra Morozova. Súbor divadla vystupoval na najprestížnejších európskych scénach. Tlieskali im v 15 krajinách EÚ a ich umenie vysoko ocenilo náročné publikum a odborníci. Mnohé brilantné výkony charkovských umelcov si pamätá aj bratislavské publikum.

Nepremeškajte svoju šancu vypočuť si týchto úžasných umelcov 11. februára 2024 v Moyzesovej sieni v Bratislave.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top