Detail info
Close

BODY WORLDS

BODY WORLDS

Miesto:

Vstupenky

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Popis podujatia

Museum of human anatomy and life 

-The original exhibition of the real human bodies -
- Originálna výstava skutočných ľudských tiel –

NIVY CENTRUM 13.10.2023 – 28. 1. 2024

 

V Bratislave sa výstava s ľudskými telami neuskutoční po prvýkrát. Avšak po prvýkrát až teraz, v roku 2023, ide o originálnu výstavu BODY WORLDS. Ide o prvú výstavu, ktorá vás prevedie svetom anatómie, fyziológie a zdravia prostredníctvom skutočných ľudských tiel, ktoré sa zachovali vďaka jedinečnému procesu tzv. plastinácie. Tento postup vynašiel v roku 1977 prof. Dr. Gunther von Hagens, ktorý následne založil aj samotnú výstavu BODY WORLDS. Pracoval ako odborník na anatómiu na univerzite v Heidelbergu. Jeho vyučovacie programy boli dlho vysielané na kanáloch BBC a tiež sú zaradené v učebných osnovách na najznámejších lekárskych univerzitách.

Výstava BODY WORLDS bola po prvýkrát uvedená v roku 1995 a navštívilo ju už viac ako 50 miliónov návštevníkov v 90 veľkých mestách v Ázii, Európe, Amerike a Afrike. Samozrejme, od prvého uvedenia sa výstava každým rokom neustále zlepšuje, rozširuje a ohuruje svojich návštevníkov. Výstava BODY WORLDS sa stala najúspešnejšou výstavou na svete a teraz konečne prichádza aj do Bratislavy.

Na prvom poschodí Nivy Centra, na rozlohe viac ako 1000 m2 - v dvoch výstavných priestoroch – predstaví návštevníkom, akým komplikovaným a zároveň dokonalým priestorom je ľudský organizmus. Zažijete nezabudnuteľnú cestu do sveta ľudského tela. Získate prehľad o štruktúre ľudského tela, vysvetlíme vám, ako vzájomne pôsobia jednotlivé funkčné systémy a orgány. Naši návštevníci sa zhodujú, že výstava zanecháva hlboký dojem vo všetkých vekových kategóriách a dokonca privádza k premýšľaniu o spôsobe života, ktorý žijeme.

Výstava BODY WORLDS vás však prevedie nielen svetom anatómie. Jej cieľom je podporovať uvedomelú životosprávu, venovať väčšiu pozornosť zdraviu, rozpoznať svoj fyzický potenciál a zároveň obmedzenia, a tiež premýšľať o tom, čo vlastne znamená byť človekom.

Všetky výstavy BODY WORLDS predstavujú plastinácie skutočných ľudí a ich celých tiel naaranžovaných do úchvatne prepracovaných umeleckých či pohybových polôh (napríklad skok do výšky, krasokorčuľovanie, tanečnica na lane, brankár v momente chytania lopty), orgánov, konfigurácií orgánov, krvného obehu a prierezov tela. Výstava podrobne popisuje fungovanie a mechanizmy vesmíru ukrytého v ľudskom tele.

Ukážeme vám, ako fungujú ľudské orgány a ako reagujú na bežné choroby, a to porovnaním zdravých a postihnutých orgánov. Uvidíte následky dlhodobých chorôb a chorôb zo závislostí ako je fajčenie alebo konzumácia alkoholu, tiež mechanizmus umelých kolenných alebo bedrových kĺbov či umiestnenie implantátov. Používame jedinečné vzory na porovnanie zdravých a chorých orgánov. Porovnáme napríklad zdravé pľúca s pľúcami fajčiarov, aj na takomto príklade zdôrazňujeme dôležitosť zdravého životného štýlu.

Výstavu môžete vidieť na ploche 1000 m2 v dvoch samostatných priestoroch v Nivy Centre, v limitovanom čase - iba po dobu 3 mesiacov.

 

Ticket prices 

Ticket types                                     Weekdays                             Weekend 

Adult /  Dospelý                                  12 eur                                  15 eur 


Student/Retired *                                9 eur                                   11 eur

Študent / Dôchodca


Children/Dieťa                                     6 eur                                   8 eur
(4-14 years)


Families/Rodinný                                30 eur                                  35 eur
(2 dospelí + 2 deti)

 
Families/Rodinný                                35 euro                              40 euro
(2 dospelí + 3 deti)

Group ticket/ Študentský skupinový lístok***   6 euro                      -

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
picture BODY WORLDS
Top