Detail info
Close

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Hviezdy 48. ročníka Bratislavských Jazzových Dní Slovenská Sporiteľňa 2023 sú tu! 

Vďaka Jazzákom sa v Bratislave sa opäť predstaví svetová špička, ktorá prinesie nezabudnuteľný hudobný zážitok. Festival sa uskutoční v priestoroch A4 STUDIA na Trnavskej ceste 39 v dátumoch 20.-22.10.2023. 
 
Piatkový večer sa predstaví britský klavirista, spevák a skladateľ Reuben James, ktorý nahrával a vystupoval s megahviezdami ako Joni Mitchell, Bonnie Raitt, Herbie Hancock, John Legend, Sam Smith a Tom Misch. Ako klavirista ovláda virtuózne jazzové techniky, ako spevák má sladký, jemný soulful hlas. Ako bude znieť na jazzákoch silno naznačuje nástrojové obsadenie jeho tria: grand piano, kontrabas, bicie. Reuben James je na ostrovoch považovaný za jedného z najkreatívnejších umelcov na jazzovej scéne.

Hlavnou hviezdou piatkového večera je londýnske zoskupenie The Comet is Coming

Vlajková loď londýnskej scény bude piatkovým headlinerom jazzákov. The Comet Is Coming na čele s geniálnym saxofonistom Shabakom Hutchingsom nedávno ohlásilo koniec činnosti, naplánovaný na koniec leta - no nechali sa ešte zlákať na náš festival. Možno posledný, ale rozhodne jeden z posledných koncertov najväčších hviezd súčasného anglického jazzu bude v Bratislave!

Trio saxofonistu, bubeníka a klávesáka mieša jazz a funk s elektronickou hudbou a psychedelickým rockom: výsledkom je až kozmický jazz, inšpirovaný velikánmi ako Sun Ra a Alice Coltrane.  The Comet Is Coming funguje desať rokov, za debutový album “Channel The Spirits” vydanom na The Leaf Label bol v roku 2016 nominovaný na Mercury Prize. Ďalšie dva albumy vyšli na značke Impulse!, na svojom poslednom turné pôvodne klubová skupina hrala aj na festivaloch ako Coachella a Glastonbury.
 
Sobotný večer prinesie americkú saxafonistku Lakeciu Benjamin s projektom Phoenix britského klaviristu Kamaala Williamsa

Lakecia Benjamin je výnimočná americká saxofonistka. Pred svojou úspešnou sólokariérou vystupovala a nahrávala s umelcami ako Harry Belafonte, Anita Baker, Stevie Wonder, Duke Ellington Orchetra, Gregory Porter, The Roots, Count Basie Orchestra, Alicia Keys, Macy Gray, Kool & The Gang, a Clark Terry. Na náš festival príde so svojim kvaretom v rámci turné k novému, štvrtému albumu Phoenix - jazzový magazín Downbeat už stihol jej nahrávku označiť ako jeden z jazzových albumov roka.
 
Kamaal Williams začínal ako bubeník, no už niekoľko rokov sú jeho doménou klávesy. Po stopnutí projektu Yussef Kamaal sa rozhodol pre sólovú dráhu: po fantastických albumoch “The Return” (2018) a “Wu Hen” (2020) na jeseň prichádza tretí štúdiový. Podľa Kamaala novinka “Stings” prekvapí aj pridaním orientálnej hudby do zoznamu hudobných vplyvov. Na zozname sa už nachádzajú aj Herbie Hancock, John Coltrane, J Dilla, Miles Davis, Jamiroquai, Roy Ayers, či boombap hiphop. 
 
Kamaal Williams je známy aj tým, že na jeho koncertoch dostáva veľa priestoru improvizácia - napriek početným vplyvom ide o plnokrvný jazz. Na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa vystúpi so svojim triom v zostave klávesy, bicie, a saxofón.
 
Nedeľný večer prinesie amerického trupkára Thea Crokera a večer zavŕši 8-členné londýnske jazzové zoskupenie Kokoroko. 
 
Theo Croker je americký trubkár, skladateľ, producent, a spevák. Bol nominovaný na ceny Grammy a Echo. Je vnukom legendárneho trubkára Doc Cheathama, bol študentom nemenej slávneho Donalda Byrda. Od roku 2007 vydal sedem albumov, na aktuálnom “Love Quantum” z roku 2022 hosťujú hviezdy ako Jill Scott, Jamila Woods, a Wyclef Jean.Na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa bude koncertovať so svojim jazzovým kvartetom, na náš festival príde po odohratí štyroch koncertov v legendárnom londýnskom jazzov klube Ronnie Scott’s.

Kokoroko je mnohočlenná banda anglických hudobníčok a hudobníkov, na čele s trúbkárkou Sheilou Maurice-Gray. Skupina mieša gospelovú hudbu západnej Afriky s jazzom a zvukmi tanečnej scény. Ide o jedinečný, typický londýnsky sound, do ktorej každý člen prináša svoje vlastné, pestrofarebné hudobné pozadie. Spoločným menovateľom je láska k Afrobeat a highlife, a k jeho protagonistom ako Fela Kuti, Tony Allen, či King Sunny Ade, no v produkcií Kokoroko je výrazne prítomný aj vplyv Harlemu sedemdesiatych rokov. Dominantou je rytmika, a to aj v sólach a v improvizáciách. 

Nedeľný headliner Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa prináša na náš festival nespútanosť a živelnosť spojenú s geniálnou muzikalitou a neodolateľným zvukom,  ktorý reprezentuje tak korene, ako aj budúcnosť jazzu.

Ceny vstupeniek:

!!! Denná vstupenka – voľné sedenie – LIMITOVANÝ POČET PRVÝCH 100 VSTUPENIEK ZA 27,- Eur !!!

Denná vstupenka – voľné sedenie – 37,- Eur
Denná vstupenka – na miesto – 47,- Eur
Denná vstupenka – VIP – 81,- Eur
Permanentka – voľné sedenie – 83,- Eur
Permanentka – na miesto – 113,- Eur
Permanentka – VIP – 189,- Eur
Viac info na : www.bjd.sk 

Cena VIP vstupeniek zahŕňa : nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje, teplé a studené občerstvenie.

Deti do 12 rokov vstup zdarma (s dospelým doprovodom).
Zľavnené vstupné pre ZŤP/ZŤP-S neposkytujeme. Výnimkou sú vozíčkari, ktorí majú vstup zdarma. Takýto vstup je možné získať len na mieste. Sprievodná osoba platí vstup v polovičnej sume.
 

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Zmeny a upozornenia

Bratislavské Jazzové Dni 2023 - Informácie

Organizátori festivalu Bratislavské Jazzové Dni 2023 umožňujú návštevníkom vrátiť vstupné k nepoužitým jedno-dňovým vstupenkám, na prvý a druhý festivalový večer (piatok 20.10. a sobota 21.10.2023). 
 
Možnost vrátenia vstupného majú iba návštevníci, ktorí sa tak rozhodli pred vstupom na festival a ich vstupenka na ten večer nebola oscanovaná. V prípade záujmu o refundáciu prosím napíšte email na reklamacie@ticketportal.sk, s pôvodnou vstupenkou vo formáte PDF. Do emailu je potrebné zahrnúť bankové číslo účtu, na ktorý chcete vrátiť vstupné v tvare IBAN. 
V prípade, že ste si kúpili fyzickú vstupenku na pobočke sieti Ticketportal, je potrebné priložiť scan tejto vstupenky.
 
Posledný termín na požiadanie o refundáciu, je piatok 3.11.2023.
 
The organizers of the Bratislava Jazz Days 2023 festival are offering a refund for unused one-day festival tickets for the first and second festival evening (Friday the 20th and Saturday the 21st of October 2023).
 
Only visitors who have decided to do so before entering the festival and their ticket has not been scanned have the option of refunding the ticket fee for that evening. 
If you wish to refund your ticket, please write an email to reklamacie@ticketportal.sk including your bank account number in the form of IBAN, where you want to receive the refunded amount. You must also include the original e-ticket in the form of PDF. If you have purchased a physical ticket at one of Ticketportals offices, please include a scan of the purchased ticket.
 
You can request the refund until Friday, November 3rd 2023.

Top