Detail info
Close

ČESKO – SLOVENSKÁ SLAM POETRY

ČESKO – SLOVENSKÁ SLAM POETRY

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Česko – slovenský „súboj“ v Slam Poetry sa udeje na Gemeri asi prvý krát v histórii. Príďte si vypočuť to najlepšie z Česko – Slovenských performerov v zaujímavom štýle básnického prednesu a improvizácie vo veršoch a rozhodnúť o víťazovi večera!

Za Česko sa nám predstavia:

RIMMER - (Jiří Charvát), dvojnásobný majster ČR v slame (2015 a 16). Komik, spisovateľ, lektor písania, improvizácie a prebudenia. Autor kníh Eskejp: Na úteku z kancelárie, Qejci: Existenciálne spermie komiks, Zase je dneska.

ADELADLÁ - (Adéla Hrdličková), finalistka majstrovstiev ČR v slame, majsterka Duo slamu (2016). Improvizátorka, performerka, aktivistka. Angažuje sa v iniciatíve Vďaka, že môžem.

TUKAN - (Robert Netuka), finalista majstrovstiev ČR v slame, dvojnásobný majster Duoslamu. Interkultúrny pracovník, angažovaný performer, rekreačný pozorovateľ ohňa. Spoluautor knihy Švagri.

 

Za Slovensko sa nám predstavia:

Andrej Klobušník: Prvý “Kráľ vŕšku“ a finalista Majstrovstiev Slovenska 2023. Špecialitou Andreja Klobušníka je vyhrať prvá a posledný slam v roku. Keďže je vyštudovaný historik, jeho texty sú plné Biblických postáv, dávnych vojvodcov či genealógií rôznych národov okorenených o riadnu dávku humoru.

Abby: Slamerka, ktorá sa na minuloročnej exhibícii na POHODE umiestnila tesne druhá, rovnako legendárne je i jej vystúpenie na košickom Antislame. Abby je najviditeľnejšou zástupkyňou queer scény, jej texty sú burcujúce, vtipné a trpké zároveň.

Svetozár Šomšák: Vicemajster Slovenska za rok 2021 a bronzový medailista za rok 2023. Sveťo je svedomím doby kričaným pre pripravené i nepripravené uši. Svoje slamy často prerýva spevom a jeho prejav je na scéne absolútne špecifickým mixom performance, poetiky a angažovanosti.

 STRAKA: Reiinkarnátor slovenskej slam poetry a moderátor večera. Straka viedol slamové workshopy v Prahe, Košiciach, Bardejove, Prešove, Bystrici či Bratislave a našiel desiatky slamerov. Podobne sa mu podarilo etablovať žáner na Slovensku a slovenský slam neskôr v zahraničí. Jeho slamy sa vyznačujú performativitov a angažovanosťou.

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top