Detail info
Close

Cigánsky oheň 2023

Cigánsky oheň 2023

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Vstupenky budú zloslované priamo na podujatí o hodnotné ceny spoločnosti ZEPTER Banská Bystrica.

Na podujatí bude stánok ZEPTER, kde si môžete vypísať kupón do zlosovania o zájazd pre 2 osoby na Zanzibar. Tešíme sa na Vás.

Zámerom projektu je nadviazať na 16 ročnú tradíciu prezentácie rómskej kultúry smerom k majorite a uskutočniť tak ďalšie hudobné koncerty vysoko profesionálnych rómskych a nerómskych umelcov. Vystúpia interpreti profesionálnej rómskej kultúry, ktorú bude tento rok prezentovať Pablo Reyes & Gipsy Kings, ENIGMA ROMILOR, Rómske Srdce - rómsky tanečný súbor, Duo Farsa, Anastasija Melencova animácia pieskom. 

 
Pablo Reyes & Gipsy Kings

Pablo Reyes, bývalý člen svetoznámych Gipsy Kings. Je to hudobník, ktorý zanechal nezmazateľnú značku vo svete flamenco hudby.

Narodil sa v rodine hlboko zakorenenej v španielskej kultúre a do hudobného umenia sa dostal už v útlom veku. Svoje aktívne roky strávil ponorený do pulzujúcej cigánskej komunity v Arles vo Francúzsku, kde zdokonaľoval svoje schopnosti ako gitarista a vokalista. Ako člen Gipsy Kings prispel k ich celosvetovému úspechu s hitmi ako „Bamboleo“ a „Djobi Djoba“.
Jeho vášeň pre flamenco v kombinácii s ovládaním hry na gitare vyvoláva pocit krásy a emócie, ktorá rezonuje dlho po zahraní poslednej noty. Pablo Reyes je skutočný umelec, ktorého odkaz naďalej inšpiruje a očarí starú aj novú generáciu milovníkov hudby.
Vďaka svojej neuveriteľnej hudobnej zdatnosti a vrodenému šarmu chytá za srdcia divákov na celom svete.
Pablo Reyes  bol hlavným členom Gipsy Kings.  Jeho nákazlivá energia a všestranné schopnosti  hrať na rôznych nástrojoch z neho urobili nenahraditeľným aktívnym členom skupiny.
Pablo je nielen nadaný hudobník, ale je aj charizmatická osobnosť, z ktorej vyžaruje
teplo a priateľskosť. Kvôli skromnej povahe a trpezlivému vystupovaniu si ho obľúbili  fanúšikovia ale aj kolegovia umelci. Jeho oddanosť svojmu remeslu je zrejmá z každej noty, ktorú hrá. Na záver, Pablo Reyes, ako člen ikonických Gipsy Kings, naďalej inšpiruje a zaujať svojím výnimočným talentom, skutočnou láskavosťou a neochvejnou vášňou pre hudbu.
 
Enigma Romilor
Skvelý hudobno tanečný súbor z Moldavska, ktorý okrem svojho talentu a temperamentu očaruje aj krásnymi kostýmami. Enigma Romilor je najlepším rómskym súborom v Moldavsku zloženým z umelcov a sólistov štátneho divadla v Kišiňove. Prezentujú kultúru, piesne a tance historického územia Besarábie. / dnešné Moldavsko, Rumunsko a juh Ukrajiny/. Vystúpenie súboru to je dynamická, výbušná balkánska farebná show tradičných piesní a tancov s ktorou úspešne vystúpili na viacerých svetových pódiách.
 
Tanečný súbor Horúce srdce
Tento rómsky tanečný súbor zo stredného Slovenska (Detva a okolie Zvolena) má vo svojom repertoári tance na tradičnú rómsku hudbu, ale aj slovenský folklór. Po úvodnom kastingu postúpili do hudobnej súťaže Zem spieva.
 
Duo Farsa
Duo Farsa je jedinečný hudobný projekt na Slovensku, ktorý ponúkajú dynamické vystúpenia, ktoré spájajú gitarové umenie s ozajstnými emóciami.
 
Anastasija Melencova
Výtvarníčka a predstaviteľka ukrajinskej školy piesočnej animácie. Jej umenie to je originalita,
precíznosť a kreativita. V jej predstaveniach priamo pred očami divákov vznikajú, menia sa a prelínajú obrazy maľované farebným pieskom naživo.
Svoje umenie predstavila vo viacerých krajinách Európy a Ázie a vystúpením na Cigánskom ohni začína svoje mesačné európske turné.
 

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Cigánsky oheň 2023
Top