Detail info
Close

DROPKICK MURPHYS

DROPKICK MURPHYS

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Bostonská legenda  DROPKICK MURPHYS ohlasuje koncert v Bratislave!
Írsko-americkí folk-pankáči vystúpia na Slovensku po prvý krát.

V rámci letnej časti koncertnej šnúry predstavia aj aktuálny dvanásty štúdiový album  Okemah Rising.

Dropkick Murphys hrdo zostáva bostonským rock'n'rollovým outsiderom, ktorý sa stal šampiónom. Od roku 1996 chlapci vytvárajú druh hudby, ktorá sa má spievať v poslednej chvíli, v preplnených arénach počas záverečného  dejstva, alebo počas vrcholiaceho dramatického comebacku.

Formáciu tvorí 7 členov, vrátane speváka Al Barra ,  hrajúcich Tima Brennana na gitare a harmonike, Kena Caseyho na basovej gitare a vokáloch, Jeffa DaRosu na banjo, mandolínu a gajdách, Matta Kellyho na bicie a bodhráne, Jamesa Lyncha na gitare  a gajdistu Kevina Rheaulta . Unikátny zvuk kapely je výsledkom rôznych hudobných pozadí jej členov, ako aj ich lásky k punk rocku a tradičnej keltskej hudbe.

Ich slávna diskografia obsahuje štyri po sebe idúce top 10 Billboard debutové albumy (Turn Up That Dial , 11 Short Stories Of Pain & Glory, Signed and Sealed in Blood, Going Out In Style), spolu so zlatom oceneným The Warrior’s Code  s takmer dvojnásobne platinovou klasikou „I’m Shipping Up to Boston“ 

Matadori z Massachusetts,  známi  či už legendárnym koncertom v The Rathskeller (The Rat), z filmu  Martina Scorseseho - The Departed alebo zo stoviek  festivalov, sa stali súčasťou širokej hudobnej rodiny.  Ich ojedinelá tvorba vygenerovala cez pol miliardy streamov a  máva pravidelne vypredané koncerty na viacerých kontinentoch. 

Najväčšie hity "I'm Shipping Up to Boston," "The State of Massachusetts," "Rose Tattoo," "Johnny, I Hardly Knew Ya" a "The Warrior's Code" sa stali hymnami fanúšikov kapely, ktorí ich  na koncertoch spievajú na plné hrdlo.

S novým albumom 'Okemah Rising' sa Dropkick Murphys postavili pred výzvu pracovať s textami Woodyho Guthrieho. Album obsahuje novú hudbu ku Guthrieho textom, ktoré boli objavené prostredníctvom Woody Guthrie Foundation and Archives. Výsledkom je silný a pôsobivý hold jednému z najdôležitejších amerických ľudových hudobníkov. S novou nahrávkou  prichádza aj nadnesená túžba ovládnuť hudobný svet útokom . 

Tento mimoriadny koncertný zážitok v podobe punk a hardcore s tradičnou írskou hudbou  prevalcuje našu metropolu 7. augusta 2023 v bratislavskej INCHEBA EXPO.

Láska k tradičnej írskej hudbe, metal a duch rock'n'rollu - tieto prvky zrodili dublinskú kapelu The Scratch, ktorá vystúpi ako špeciálny hosť koncertu Dropkick Murphys v Bratislave.

Štvorčlenná kapela z Perrystown v Dubline, ktorá svoj štýl vytvorila spojením vzrušujúcich zvukov írskeho folku a intenzity metalu. Úspech ich prvého veľkého vystúpenia na Rory Feste v roku 2017 vydláždil kapele cestu na festivaly a veľké koncerty po Veľkej Británii a Európe!

The Scratch sú jedno z najlepších írskych folk-metalových komb a jeden z najvzrušujúcejších akustických projektov s vysokoenergetickými gitarovými riffmi a špinavými melódiami!

The Scratch - Punisher

https://www.youtube.com/watch?v=NMXbfL8vLvk&t=135s

The Scratch - Old Dog

https://www.youtube.com/watch?v=t4CKZG2exVw

The Scratch - Another Round

https://www.youtube.com/watch?v=rhjZCJbIIRk

 

Pozvánka - https://youtube.com/shorts/32yRcP4VBKg?feature=share

 

Line up:
6:30pm Open doors
7:30 - 8:10pm Fishing Strips
8:30 - 9:30pm The Scratch
10 - 11:30pm Dropkick Murphys


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture DROPKICK MURPHYS
Top