Detail info
Close

Dalibor Karvay (husle) a Vag Papian (klavír)

Dalibor Karvay (husle) a Vag Papian (klavír)

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Koncert sa koná v rámci Bratislavského komorného festivalu organizovaného agentúrou Ergon Art.

 

V programe vystúpia dvaja vynikajúci umelci:
Dalibor Karvay, husle (Slovensko),

jeden z najprominentnejších slovenských hudobníkov. Už v mladom veku dosiahol mimoriadne medzinárodné úspechy. Je víťazom mnohých medzinárodných husľových súťaží. Ako sólista vystúpil pod taktovkou renomovaných dirigentov s mnohými symfonickými orchestrami. Ako komorný hráč spolupracuje so svetovými hudobníkmi (Radek Baborák, Julian Rachlin, Boris Kuschnir, …). Od roku 2020 je prvým koncertným majstrom Viedenského symfonického orchestra. Karvay je od roku 2014 profesorom hry na husliach na Hudobnej a umeleckej univerzite mesta Viedeň.

 

Vag Papian, klavír (Izrael)

začal kariéru klaviristu roku 1979. Vag Papian je absolventom Moskovského a Petrohradského konzervatória. Roku 1987 sa stal umeleckým riaditeľom a šéfdirigentom Arménskej filharmónie. Roku 1990 emigroval do Izraela, kde je v súčasnosti šéfdirigentom Symfonického orchestra Beer Sheva. Dirigoval mnoho svetových symfonických orchestrov. Venuje sa aj koncertnej činnosti ako sólový klavirista. Koncertoval v Európe, Južnej a Severnej Amerika a Ázii. Je dlhoročným koncertným partnerom významného svetového huslistu Maxima Vengerova, s ktorým absolvoval mnoho koncertných turné po celom svete.

 

Program koncertu:

Frédéric Chopin: Výber (Valse, Polonaise, Nocturne) 
Camille Saint-Saens: Introduction & rondo capriccioso
Alexander Tsfasman: Fantasy on Jewish themes

Maurice Ravel: Tzigane
Franz Liszt: Španielska rapsódia
Joseph Achron: Hebrejská melódia
Franz Waxman: Carmen Fantasy 

Sedenie voľné

Respirátory povinné

www.juras.sk; www.bratislavafestival.sk

Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez nároku na zľavy

Každý účastník podujatia musí mať zakúpenú platnú vstupenku bez ohľadu na vek.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top