GOBLIN /IT/ + PERSONA GRATA /SK/

GOBLIN /IT/ + PERSONA GRATA /SK/

Dátum: 18. marca. 2015
Miesto: Ateliér Babylon, Bratislava

Vstupenky

Streda
18
Mar 2015
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
GOBLIN /IT/ + PERSONA GRATA /SK/

Popis podujatia

Dátum/Date: 18.03.2015 o 19:30 h.
Miesto konania/Place of event: Ateliér Babylon, Nám. SNP 14 / Kolárska 3, Bratislava

Goblin "Profondo rosso/Deep red" World Tour 2015 - prvýkrát na Slovensku

Popis/Description:
Goblin je talianska kultová kapela, hrajúca symphonic/progressive rock. Z jej dielne pochádzajú soundtracky k najznámejším filmom Daria Argenta, režiséra milovaného a obdivovaného veľkým Quentinom Tarantinom, a to najmä vďaka jeho hororom, radiacim sa dnes už ku klasikám svetovej kinematografie. Hudba Goblin je však nerozlučne spätá aj s filmami iných významných režisérov ako Bruno Corbucci, Joe D’Amato a tiež so “Zombiem” Američana George Romera.
Veľký úspech zaznamenal soundtrack k filmu “Profondo rosso” (dnes má už 40 rokov), len počas prvého roku od vydania bolo z neho predaných milión kópií, pričom v rebríčkpoch predávanosti Long Playing sa udržal 52 týždňov, z toho 16 figuroval na prvom mieste.
V 70-tych rokoch Goblin spolupracovali s Eddiem Offordom, producentom Yes, Emerson Lake and Palmer, Gentle giant atď., ktorý sa okamžite po vypočutí ich demo nahrávky podujal na produkciu ich albumu.
Skupina je mimoriadne aktívna aj na koncertnom poli, v posledných rokoch títo muzikanti absolvovali niekoľko úspešných svetových tournee so zastávkami napr. v Japonsku, Kanade, USA a v Európe, kde ako headlineri vystúpili na viacerých festivaloch.
Goblin ovplyvnili hudobnú produkciu početných skupín v štýloch rock, heavy metal a dark, mnohí mladší hudobníci ich zaraďujú medzi svoje vzory a inšpirátorov.
V roku 2014 boli Goblin zaradení do programu festivalu MITO, kde sa stretávajú najlepší interpreti a tvorcovia klasickej a súčasnej hudby.

Galéria

picture GOBLIN /IT/ + PERSONA GRATA /SK/

Na mape

Top