Hanka G NYC Quartet

Hanka G NYC Quartet

Dátum: 11. novembra. 2018
Miesto: Mestské divadlo Žilina - Veľká sála

Vstupenky

Nedeľa
11
Nov 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Hanka G NYC Quartet

Popis podujatia

Hanka Gregušová (spev) už rok a pol úspešne pôsobí v samotnom srdci afro-americkej kultúrnej tradície jazzu - v New York City. V minulom roku sa stala laureátom najvyššieho odborného ocenenia v oblasti jazzu – cenou “Ladislava Martoníka“ ako “Jazzman roka 2017“ a zároveň sa stala druhou takto ocenenou ženou za 26 rokov udeľovania tohto ocenenia na Slovensku.  Hanka doposiaľ vydala tri sólové albumy a otvárala koncerty na Slovensku pre svetovými jazzovými spevákmi ako Kurt Elling, či Cassandra Wilson. Samotná Cassandra Wilson sa verejne vyjadrila o Hanke ako o "Najlepšej z nastupujúcej generácie". Hanka je jedinou sólistkou z Východnej Európy úspešne pôsobiacou v gospelovom kostole - Memorial Baptist Church, Harlem, New York.

Reginald "Reggie" Workman (kontrabas) je americký jazzový kontrabasista ocenený ako žijúca legenda inštitúciou African-American Historical & Cultural Museum za svoju mimoriadne úspešnú vyše 40 rokov trvajúcu kariéru. V súčasnosti je členom kapely Trio 3 s Oliverom Lakeom a Andrew Cyrille. Ako líder nahral 10 albumov, ako sideman úctyhodných 83 albumov s najvýznamnejšími jazzovými muzikantami.

Taru Alexander (bicie nástroje) je americký ocenený jazzový bubeník žijúci v New Yorku. Taru spolupracoval doma i v zahraničí s hudobníkmi ako Abbey Lincoln, Betty Carter, Roland Alexander, Rodney Kendrick, Branford Marsalis, Lonnie Plaxico, Bill Lee a mnohými ďalšími. V roku 2016 nahral Taru ako líder album s názvom „KoJo Time“.

Ondrej Krajňák (klavír) je považovaný za jedného z najlepších jazzových klavíristov na slovenskej a českej hudobnej scéne. Patrí k najobsadzovanejším jazzovým muzikantom v strednej Európe a počas svojej kariéry participoval na nahrávkach vyše 40 albumoch. Ondrej spolupracoval s najlepšími hudobníkmi na slovenskej a českej scéne ako Ida Kellarová, Iva Bittová, Oskar Rosza, Radovan Tariška, Oto Hejnic, Juraj Bartoš a mnohými ďalšími. 

Na mape

Top