Detail info
Close

Ja som kultúra. Priestor pre živú kultúru

Ja som kultúra. Priestor pre živú kultúru

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Projekt Ja som kultúra vznikol počas pandémie vytvorením virtuálneho priestoru, ako pomoc pre živú kultúru v zázemiach kultúry po celom Slovensku. Mnohí umelci, pridružené profesie a kluby dostali možnosť realizácie aj počas lockdownu. Vznikla akási súdržná atmosféra, v ktorej si chceli ľudia nezištne pomáhať. Zaznamenávaním všetkých podujatí sa vytvorila slušná platforma kultúrneho diania v krajine, čo nás inšpirovalo v tejto aktivite pokračovať a realizovať podobný mechanizmus tento krát už aj so živými divákmi v hľadisku. Myslíme si, že je veľmi dôležité sa neustále spájať a starať sa o chod a fungovanie života v kultúre. Potrebujeme ju pre ozdravenie a vývoj traumatizovanej a polarizovanej spoločnosti stále viac.

Iniciatíva Ja som kultúra opäť prichádza s týmto projektom do ďalších 5 miest a zázemí kultúry v krajine. Projekt, ktorý môžete sledovať na jasomkultura.sk pôvodne vznikol na konci roku 2020, keď počas pandémie a zastavenia kultúrneho života pre živé podujatia ponúkol virtuálny priestor pre živú kultúru. Počas celoslovenského podujatia v podobe online koncertov a rozhovorov s hudobníkmi či prevádzkovateľmi kultúrnych zázemí sa uskutočnilo 45 koncertov a vystriedalo sa 160 hudobníkov v 15 mestách vo všetkých regiónoch na Slovensku.

Projekt sledovalo a prebralo mnoho médií a webových portálov, kde priaznivci hudby mohli sledovať podujatia počas pandémie priamo z obývačky.

Podujatie jasomkultura.sk sa etablovalo na scéne ako projekt, ktorý si zobralo za vlastný záujem mapovať kultúrne dianie a upriamovať pozornosť na kultúrne zázemia ci hudobnú scénu na Slovensku. Tentokrát prichádza do ďalších piatich miest ako sú Bratislava, Pezinok, Trenčín, Nitra a Trnava. Vystúpia osobnosti jazzovej scény so svojimi projektami ako Gabo Jonáš, Michal Bugala či Eugen Vizváry, ako aj nové talenty a objavy v rôznych iných žánroch, napríklad inštrumentalistka Meowlau či speváčka Anika Iris. Posunom je, že teraz budú môcť podujatia priaznivci hudby navštíviť aj live naživo, online prenosy zostávajú a budú sa vysielať o týždeň neskôr v repríze na zosieťovaných médiách a sociálnych sieťach. No predovšetkým na www.jasomkultura.sk.

Stream bude na stránke www.jasomkultura.sk

Dobrovoľným vstupným podporujete nasledovné kapely:

20.3 Gabo Jonáš TRIO, Bratislava - Kafe Scherz, 18:00
21.3 Michal Bugala TRIO, Pezinok - Radnica - café & wine bar, 18:00
22.3 MEOWLAU ATMOSPHERE feat Martin Valihora, Trenčín - Coffee Sheep, 18:00
23.3 Eugen Vizváry PROJECT, Nitra - Music A-Cafe, 18:00
24.3 ANIKA IRIS, Trnava - 10BAR, 18:00

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top