Detail info
Close

Jarné Jazzáky 2024 - Mike Stern Band

JARNÉ JAZZÁKY 2024
Jarné Jazzáky 2024 - Mike Stern Band

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Jarné Jazzáky 21. mája 2024 MIKE STERN BAND / MMC Bratislava

 

Jarné Jazzáky sú tu opäť a prinesú do Bratislavy hneď dve jazzové legendy! Festival bude prebiehať dva nezávislé dni. Vo štvrtok 16.5. sa v Bratislave predstaví po prvý krát americké hudobné zoskupenie The Wooten Brothers. V utorok 21.5. k nám zavíta legendárny Mike Stern Band. Oba festivalové večery sa uskutočnia v priestoroch Majestic Music Clubu na Karpatskej ulici. Začiatok je o 19.00hod.

 

Mike Stern prichádza na jarné jazzáky s fenomenálnou zostavou: Dennis Chambers, bicie, Hadrien Feraud, basa, Bob Franceschini, saxofón a Leni Stern, ktorá okrem gitary hrá na n’goni, a spieva.

 

Mike Stern je jedným z najlepších a najznámejších amerických gitaristov, zvaný aj bebopový kúzelník. Začínal v Blood, Sweat and Tears a u Billyho Cobhama. Od roku 1981 hral po boku Milesa Davisa. Ich spoločné hranie trvalo niekoľko rokov, prerušené bolo iba kôli Sternovmu turné s geniálnym Jacom Pastoriousom. 

 

Pod Davisovým vplyvom vznikol aj Sternov debutový album Neesh, ktorý odštaroval jeho kariéru ako sólistu a kapelníka. Odvtedy je jazzovou superhviezdou, na konte má množstvo nominácií na Grammy a úctihodný zoznam svetoznámych spoluhráčov - okrem už spomínaných aj mená ako David Sanborn, Steps Ahead, The Brecker Brothers, Marcus Miller, Mino Cinelu, Richard Bona, Victor Wooten, či Roy Hargrove.

 

Saxofonista Bob Franceschini je známy predovšetkým ako dlhoročný spoluhráč Mike Sterna a od The Yellowjackets. Počas svojej kariéry hrával aj so superhviezdami ako Tito Puente, Richard Bona, George Benson, Paul Simon, Eddie Palmieri, Lionel Richie, či Marcus Miller. Spolu s bubeníkom Dennisom Chambersom bol členom slávneho tria s Victorom Wootenom.

 

Sternov dhoročný spoluhráč, bubeník Dennis Chambers hrával aj s ďalšími geniálnymi hudobníkmi ako John Scofield, George Duke, Brecker Brothers, Santana, Parliament/Funkadelic, John McLaughlin, a Maceo Parker. Jeho groove je nesmrteľný - vychádza z fusion jazz, funku, a latino hudby.

 

Francúzsky basgitarista Hadrien Feraud vystupuje od roku 2002, koncertoval, nahrával a spolupracoval s velikánmi jazzu ako John McLaughlin, Chick Corea, Bireli lagrene, Jean-Luc Ponty, Lee Ritenour, Hiromi, Marcus Miller, Richard Bona, Kamasi Washington, Thundercat, Billy Cobham a Dave Weckl.

 

Leni Stern za posledné desaťročia spojila svoj dlhoročne zdokonaľovaný jazzový zvuk s hlboko precíteným skúmaním západoafrických štýlov. Veľa cestovala a študovala v Mali a Senegale, kde vystupovala s ikonickým spevákom Salifom Keitom. Gitaristka a speváčka sa z rodného Mníchova presťahovala do Bostonu pred temer päťdesiatimi rokmi: svoju prvú kapelu založila s Billom Frisellom, jej prvé sólové albumy produkoval Hiram Bullock, na ďalších hosťovali umelci ako John McLaughlin a Michael Brecker. Leni Stern je manželkou Mikea Sterna. 

 

Na Jarných Jazzákoch sa tentokrát predstaví v zoskupení:

Mike Stern - gitara

Leni Stern - elektrická gitara / n’goni / spev

Bob Franceschini - saxofón 

Hadrien Feraud - basa

Dennis Chambers - bicie

 

Festivalový večer zahájí O.B.C. Ostblock Cooperative je kolektív hudobníkov,ktorí zdieľajú svoju vášeň pre deep groove a hudobné smery zakorenené v afroamerických tradíciách, ako sú jazz, gospel, hip hop, funk a elektronická hudba. Zámerom tejto kapely je vytvoriť svoj jedinečný zvuk zmiešaním ich výnimočných herných štýlov, ako aj ich skúseností s vyrastaním vo východoeurópskych krajinách, kde ich už od mladého veku priťahovala afroamerická kultúra, do ich originálnych kompozícií a aranžmánov jazzových štandardov. Elektronické zvuky v kombinácii s "break ya neck" groovmi a improvizáciou sú zaručené!

 

Gregor Špener - bicie nástroje

Kajetan Kamenjaševic - elektrická basgitara

Benjamin Foris - klávesy

 

Ceny vstupeniek:

Sedenie na ploche (rad A-J) : 39,- Eur 

Sedenie na ploche (rad K-R) : 29,- Eur 

Sedenie na tribúne: 39,- Eur

Sedenie - galéria vľavo a vpravo: 29,- Eur

VIP :  59,- Eur  (v cene vstupenky sú zahrnuté nealkoholické nápoje a pivo)

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top