Detail info
Close

Jarné Jazzáky 2024 - The Wooten Brothers

JARNÉ JAZZÁKY 2024
Jarné Jazzáky 2024 - The Wooten Brothers

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Jarné Jazzáky 16. mája 2024 THE WOOTEN BROTHERS / MMC Bratislava

 

Jarné Jazzáky sú tu opäť a prinesú do Bratislavy hneď dve jazzové legendy! Festival bude prebiehať dva nezávislé dni. Vo štvrtok 16.5. sa v Bratislave predstaví po prvý krát americké hudobné zoskupenie The Wooten Brothers. V utorok 21.5. k nám zavíta legendárny Mike Stern Band. Oba festivalové večery sa uskutočnia v priestoroch Majestic Music Clubu na Karpatskej ulici. Začiatok je o 19.00hod.

 

Victor, basa, Joseph, klávesy, Roy, bicie, Regi, gitara. Už viac ako štyri desaťročia sú Wootenovci známi ako najtalentovanejšia a najdynamickejšia bratská skupina, akú kedy jazzový svet poznal. Od mladosti boli koncertnou jednotkou, ktorá vždy nanovo definuje hranice jazzu, funku, soulu, R&B, rocku a bluegrassu. Ako The Wootens debutovali polovici 80. rokov ešte ako pätica. Teraz vyrážajú na prvé spoločné turné od predčasnej smrti piateho brata, saxofonistu Rudyho v roku 2010.

 

Najslávnejším z bratov je basák Victor Wooten, päťnásobný držiteľ ceny Grammy, ktorý je považovaný za jedného z najlepších žijúcich basgitaristov, často porovnávaný s Jacom Pastoriusom. Časopis Rolling Stone ho označil za jedného z desiatich najlepších basgitaristov všetkých čias.

 

Joseph Wooten má závratný zoznam talentov, ktorý je pôsobivý aj na pomery klanu Wootenovcov. V súčasnosti je klávesistom skupiny Steve Miller Band, je skladateľom, motivačným rečníkom, a zároveň aj fantastickým spevákom. Spolupracoval s hviezdami ako Whitney Houston a Kenny G, má vlastnú kapelu, a vypomáha svojmu mladšiemu bratovi ako klávesista, spevák a skladateľ v skupine The Victor Wooten Band.

 

Famózny bubeník a perkusionista Roy "Futureman" Wooten je tiež päťnásobným držiteľom ceny Grammy, spolu s Victorom bol zakladajúcim členom skupiny Béla Fleck and the Flecktones. Roy je známy najmä vďaka svojim zbesilým, nenapodobiteľným vystúpeniam na pódiu, ktoré umocňuje surrealistickým výberom nástrojov: jeho charakteristickými vynálezmi sú The Drumitar či klávesy RoyEl. Jeho pôsobivá sólová kariéra a projekty Black Mozart presahujú žánre klasiky, jazzu, soulu, gospelu a hovoreného slova.

 

Regi TeachaWooten si svojím charakteristickým gitarovým štýlom akordov, slappingu, tappingu a zbesilého brnkania získal celosvetovú slávu, aj prirovnania k Jimimu Hendrixovi, Frankovi Zappovi a Chuckovi Berrymu. Regi je známy ako "The Teacha” - vyučoval mnohých významných hudobníkov, svojich malých bratov Josepha a Victora učil, keď mal sám len 9 rokov.

 

The Wooten Brothers spoločne prinášajú na pódium neobyčajnú úroveň skúseností, originality a hudobných znalostí. Ich vystúpenia sú vysokoenergetickou, superfunkovou zmesou štýlov vrátane originálnych piesní a klasiky. Stručne povedané: títo bratia sú skutoční machri a ich koncert si nemôžete nechať ujsť.

 

The Wooten Brothers sa predstavia v zostave:

Victor Wooten - elektrická basa

Regi Wooten - elektrická gitara

Joseph Wooten - klávesy

Roy Wooten - bicie

 

Festivalový večer zaháji česko-slovenský formácia Baron Haze, ktorú založila frontmanka kapely Simona Hulejová spolu s basgitaristom Marekom Pachom. Simona, etablovaná speváčka s bohatou hudobnou minulosťou a rodáčka z Liptova, má za sebou silné folklórne korene ,ktoré ju inšpirujú v tvorbe. Harmonické postupy sú moderné s využitím mnohých modálnych a jazzových prvkov, okrem línie spevu, ktorá je dominantná, dostávajú priestor aj inštrumentalisti využívajúci prvky improvizácie. Najkrajšie na ich živých vystúpeniach sú momenty, kedy nechávajú priestor slobodnej tvorbe. Skúšajú s odvahou hranice jazzu nielen v speve, ale aj v komunikácii medzi hudobnými nástrojmi. Baron Haze je fúziou rôznych žánrov ako worldmusic, progressive soul a jazz.

 

Simona Hulejová - spev

Marek Pach - basgitara

Pavel Plašil - bicie

Kateřina Hošková - gitara

Robin Galia - piano

 

Ceny vstupeniek:

Sedenie na ploche (rad A-J) : 43,- Eur

Sedenie na ploche (rad K-R) : 33,- Eur

Sedenie na tribúne: 43,- Eur

Sedenie - galéria vľavo a vpravo: 29,- Eur

VIP :  59,- Eur  (v cene vstupenky sú zahrnuté nealkoholické nápoje a pivo)

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top