Jazz v Aréne / Dan Bárta & Illustratosphere

Jazz v Aréne / Dan Bárta & Illustratosphere

Dátum: 28. novembra 2020
Miesto: Divadlo Aréna Bratislava

Vstupenky

Sobota
28
Nov 2020
19:00
Jazz v Aréne / Dan Bárta & Illustratosphere
Divadlo Aréna

Bratislava

Popis podujatia

Koncert obľúbeného a populárneho Dana Bártu a jeho skupiny Illustratosphere.

SPEV DAN BÁRTA

KLÁVESY FILIP JELÍNEK

GITARA MÍRA CHYŠKA

BASA ROBERT BALZAR

BICIE MARTIN VALIHORA

1 hod. 30 min.
BEZ PRESTÁVKY

Dan Bárta (CZ) - spev 
V roku 1991 sa rozhodol pre umeleckú cestu a po krátkom účinkovaní v skupine Tom Sawyer založil formáciu Alice, s ktoru vydal tri albumy. V následujúcich rokoch bol pri zrode Die El. Eleffant a v roku 1994 prijal spoluprácu v skupine J.A.R. O rok neskôr získal rolu Ježiša a hneď nato Judáša vo veľmi úspešnom českom naštudovaní muzikálu Jesus Christ Superstar a o niekoľko rokov neskôr naštudoval rolu Che v muzikáli Evita. V roku 1998 stál ako leader v čele formácie Sexy Dancers. V roku 2000 dal základný impluz k vzniku Illustratosphere. Za svoju prácu a prínos na českej hudobnej scéne bol Dan Bárta Akadémiou populárnej hudby desaťkrát ocenený ako spevák roku (1994, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2008, 2013).

Filip Jelínek (CZ) - klávesy
Po sedemročnom štúdiu hry na klavír v ZUŠ sa stal absolventom Pražského konzervatória a AMU v Prahe v odbore trombon. V priebehu posledných rokov na konzervatóriu prijal spoluprácu s J.A.R. ako hráč a leader dychovej časti Splash horns, s ktorou na poli českej hudobnej produkcie nahral rad ďalších CD iných interpretov. Tu dokázal uplatniť svoje vedomosti a záujem o aranžmá i skladbu. Mimo J.A.R. pôsobil vo formácii Sexy Dancers a mimo iného v skupine doprevádzajúcej Jarka Nohavicu a Neřež. Prešiel symfonickými orchestrami i orchestrami v pražských muzikáloch (Dracula, Hair, Mise). S hudobným prispením Illu¬stratosphere skomponoval hudbu k divadelnému predstaveniu Terasa a Příběhy obyčejného šílenství v réžii Petra Svojtku a hudbu ku krátkometrážnemu filmu Frikasé pod režijnou taktovkou Martina Krejčího. Je tiež autorom hudby k celovečernému filmu režiséra T. Mašíra Tri sezóny v pekle. 

Robert Balzar (CZ) - basa 
Po štvorročnej príprave na LŠU v Hronově absolvoval konzervatórium v Brne, odbor kontrabas. Na jazzovej scéne sa objavil po boku významných osobností ako napríklad Gabriel Jonáš, Emil Viklický Q., Karel Růžička Q., Jazz Face, David Friedman, Allan Praskin, Larry Porter, Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Hal Galper Trio, Benny Golson, Tony Lakatos, Victor Lewis, Graig Handy, John Abercrombie a ďalší. V roku 1996 založil skupinu pod vlastným menom – Robert Balzar trio, s ktorou získal ocenenie skupina roka 2000 pri odovzdávaní cien Karla Velebného. V roku 1997 začal pôsobiť vo formácii J.A.R. a následne v Sexy Dancers. v J.A.R. sa Robert po prvý raz stretol s Danom, Filipom a Miroslavom Chyškou a v roku 2000 spoločne stáli pri vzniku Illustratosphere.

Martin Valihora (SK) - bicie
Pochádza z hudobníckej rodiny. Od roku 1986 študoval klavír, neskôr súkromné hodiny u bubeníka Olda Petráša, nadväzne štúdium na Konzervatóriu v Bratislave, odbor bicie nástroje. V 1999 člen znovu obnovenej formácie Fermáta, v 2000 účasť na BJD, kde vystúpil spolu s Ronom Affifom, Gabom Jonášom a Jurajom Griglákom. Získal štipendium na Berklee College of Music Boston (USA). Počas profesionálnej hudobnej kariéry spolupracoval s mnohými slovenskými a zahraničnými osobnosťami a skupinami. Organizuje a vedie aj vlastné projekty, ako napríklad stále významnejší One Day Jazz Festival.

Kornél Fekete-Kovács (HU) - trúbka 
V súčasnej dobe patrí medzi najznámejších jazzových hráčov na trúbku v celej Európe a to isté platí pre jeho skladateľské a aranžérske aktivity. V rokoch 1988 až 1992 študoval na Hudobnom konzervatóriu Bélu Bartóka v Budapešti a v roku 1998 ukončil svoje štúdium na Jazzovej fakulte Hudobnej akadémie Ferenca Liszta taktiež v Budapešti. Bol jedným zo zakladajúcich členov Budapest Jazz Orchestra v roku 1998 a od začiatku roku 2005 bol jeho sólistom a umeleckým vedúcim. V októbri 2005 sa stal lídrom Modern Art Orchestra, v roku 2006 založil Fekete-Kovács Quintet. Bol členom viacerých európskych jazzových formácií, jeho hra na trúbku, skladateľské a aranžérske aktivity boli ocenené nespočítateľným množstvom medzinárodných cien.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - Jazz v Aréne / Dan Bárta & Illustratosphere - 18.9.2019 o 19:00 hod.

Predstavenie Jazz v Aréne / Dan Bárta & Illustratosphere, ktoré sa malo konať dňa 18.9.2019 o 19:00 hod. v Divadlo Aréna, Bratislava, je z dôvodu ochorenia jedného z účinkujúcich ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.

Vstupenky je možné vrátiť a následne zakúpiť termín 19.9.2019 Dan Barta & Illistratosphere quartet feat. Kórnel Fekete-Kovács, kde bude náhradné obsadenie.

Vstupenky uhradené Benefitovou poukážkou je nutné doručiť v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 17:00 hod. na pobočke Ticketportal Central, Metodova 6, Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom:
pri platbe formou CARDPAY (platba kartou) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená,
pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay , ePlatby VÚB, ...) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava. Tak isto prosíme aj o doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum, číslo účtu platcu a prijímateľa finančných prostriedkov. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top