Jazzové dni v Žiline 2019

Jazzové dni v Žiline 2019

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Jesenné jazzové dni v Žiline 2019

Medzinárodný festival Jesenné jazzové dni v Žiline 2019 šesť rokov vystupoval pod názvom Brati-slavské jazzové dni v Žiline. Od roku 2019 pokračuje ako autonómny festival
s novou dramaturgiou a programovou štruktúrou. Festival začína vo štvrtok 24. októbra vo Ville Nečas v Žiline. Pokračuje v sobotu 26. októbra v Mestskom divadle Žiline hlavným programom v štýle alternatívneho jazzu bez žánrových hraníc.

Festival v Mestskom divadele otvorí slovenská jazzová formácia Martin Mičian Quintet. Druhou hviezdou večera bude medzinárodná formácia Seamus Blake & Danny Grissett & Lukáš Oravec Quartet. Americký saxofonista Seamus Blake je považovaný za jedného z najlepších saxofonis-tov súčasného jazzu, ktorý spolupracuje s najslávnejšími jazzmanmi sveta. Jeho hudba je známa svojou sofistikovanosťou a odvážnymi improvizáciami. Študoval na bostonskej Berklee College a v roku 2002 vyhral najprestížnejšiu jazzovú súťaž Thelonious Monk International Jazz Saxophone Competition. V úlohe leadra zaznamenal 17 albumov a viac než 70 albumov nahral ako sideman. Podieľal na sa šiestich albumoch, ktoré získali nomináciu na Grammy. Americký klavirista a skladateľ Danny Grissett je jeden z najznámejších hudobníkov New Yorku a medzinárodnej scény. Spolupracoval s tými najväčšími hviezdami ako Freddie Hubbard, Vincent Herring, Marcus Strickland, Steve Nelson, Roy Hargrove, Willie Jones III, Lousi Hayes, Jeremy Pels či Jummy Green. Je dlhoročným členom projektu Toma Harrella a často účinkuje v Big Band Charlesa Mingusa. Ako sólista sa predstavuje vo vlastnom Triu. Slovenská formácia Lukáš Oravec Quartet okamžite zaujala jazzových nadšencov svojou kvalitou. V roku 2012 získala kapela najvyššiu cenu súťaže Young Faces of Slovak Jazz a zároveň cenu za interpretačný výkon. V roku 2013 vydali debutový album s názvom Introducing Lukáš Oravec Quartet, ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roka. V roku 2016 vydávajú tretí album Ali, ktorý získal nomináciu na Radio Head Award 2017 a vyhráva cenu ESPRIT 2016 za najlepší jazzový album roka.

Headlinerom festivalového večera bude americká funky, hip-hop jazzová formácia Ghost-Note. Ghost Note, to je explózia zvukov, za ktorou stojí duo perkusionistov, multi-Grammy-víťazov — Robert “Sput” Searight a Nate Werth, ktorí sú zároveň aj členovia slávnej koncertnej kapely amerického jazzu Snarky Puppy. Ghost-Note, to sú hudobníci, ktorí hrávali s hviezdami ako Prin-ce, Snoop Dogg, Erykah Badu, Herbie Hancock, Kendrick Lamar, Marcus Miller, Toto či Justin Timberlake. Ich obidva albumy Fortified a Swagism sa stali jednotkou jazzovej hitparády iTunes Jazz Chart. Funky štýl posúvajú do budúcnosti. Ich živé vystúpenia sú plné zvodných tanečných rytmov a nákazlivej pozitívnej energie, ktorej sa ťažko odoláva. Jednoducho ju treba zažiť.

Viac informácií nájdete na stránke www.artteam.sk

Zľavy: Zťp 5 Eur - iba v pokladni MDTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top