Detail info
Close

Jozef Van Wissem & Kristof Hahn - Nu Sound Of..

Jozef Van Wissem & Kristof Hahn - Nu Sound Of..

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Jozef van Wissem a Kristof Hahn zo Swans na Nu Sound Of...

 

Jedinečný umelecký zážitok v podobe stretnutia dvoch svetoznámych umelcov. Holandský lutnista Jozef van Wissem a nemecký gitarista Kristof Hahn zo Swans sa predstavia 24. novembra v bratislavskej A4 a 25. novembra v pražskom Kostole sv. Anežky v rámci série Nu Sound Of...

 

Na jeseň k nám znovu zavíta obľúbený holandský lutnista Jozef van Wissem s novým projektom – zhudobnenie nemého filmu Destiny od nemeckého režiséra Fritza Langa. Ešte pred tým zahrá nemecký gitarista Kristof Hahn zo Swans, ktorý si iba pri tejto príležitosti odbehne z turné svojej domovskej kapely.

 

Jozef van Wissem je známy lutnista a avantgardný skladateľ, ktorý spropagoval barokovú lutnu po celom svete. Minulý rok mu vyšli až dve nahrávky: Behold, I Make All Things New (Incunabulum); Nosferatu, The Call Of The Deathbird (Incunabulum). Inšpiračné zdroje hľadá aj mimo barokovej hudby či drone music – vo svete filmu. Po príbehu o upírovi sfilmovanom F. W. Murnauom siahol po ďalšom fantastkinom snímku Destiny od expresionistu Fritza Langa – majstra výpravných scén, detailných záberov a pokročilej psychológie postáv. Wissem si už podobný typ práce vyskúšal, keď spolu skomponoval hudbu pre film Jima Jarmuscha – Only Lovers Lef Alive, za ktorú získal v Cannes cenu v kategórii Soundtrack Award. Spolupracoval tiež s takými menami ako Zola Jesus, Jarboe a je pravidelným hosťom význačných hudobných festivalov (Roadburn, Dunk, Fekete Zaj, Le Guess Who? atď.)

 

Vo svojej sólovej slovenskej premiére vystúpi nemecký experimentálny hudobník a avantgardno-rockový gitarista Kristof Hahn zo Swans. Hráč na rock-lap steel gitaru žije a tvorí v Berlíne, odkiaľ cestuje po celom svete so Swans, v ktorej je od roku 1989 s niekoľkými prestávkami. Koncertuje aj sólo či spolupracuje s kapelami Les Hommes Sauvages, Sultans of Gedankebrain, či s Pere Ubu. Práve z úspešne prebiehajúceho turné k novému albumu The Beggar príde aj do Bratislavy a Prahy. Jeho hudba sa vyznačuje abstraktnými zvukovými plochami v širokospektrálnej kinematickej hudbe striedajúc elegantné rock and roll noir songy s dronovou atmosférou. Blízky spolupracovník Mike Giru zasiahol aj do filmovej hudby, keď nahral niekoľko soundtrackov.

 

Stretnutie Jozefa van Wissema a Kristofa Hahna na jednom podujatí sa uskutoční iba v Bratislave (24. 11.2023, A4-nultý priestor) a Prahe (25.11.2023, Kostol svätej Anežky). Podarilo sa to vďaka prepojeniu slovenskej hudobnej agentúry Music Press Production a českého spolku oz STURN DEINST.

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Finančne podporila Nadácia mesta Bratislava, Hudobný Fond, SOZA.

 

Informácie:

24. 11 . Jozef Van Wissem : Destiny by Fritze Lang; Kristof Hahn (Solo act) A4 / Nultý priestor, Bratislava


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top