Detail info
Close

KOOP OSCAR ORCHESTRA

KOOP OSCAR ORCHESTRA

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 06.10.2016 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: Ateliér Babylon, Námestie SNP 14, Bratislava

Popis/Description:

Za desať rokov prepísala formácia Koop pravidlá švédskej hudby iba s tromi albumami. Napriek tomu v časoch najväčšej slávy ohlásili koniec kariéry. Jedna polovica tohto zoskupenia - Oscar Simmonson sa však nevedel úplne vzdať svojej lásky k hudbe. Našťastie pre fanúšikov, ale aj pre milovníkov žánrových "krížení", prináša svoj vlastný projekt do Bratislavy. Vďaka cyklu koncertov City Sounds of Bratislava vystúpi Koop Oscar Orchestra 6. októbra v Ateliéri Babylon.

Do pozornosti širšej verejnosti sa Oscar Simmonson mohol dostať vďaka dvojici Koop. Elektrojazzový projekt viedol spoločne so svojim krajanom Magnusom Zingmarkom. Hoci sa tvorbe, ktorú okrem jazzu inšpiroval aj hip-hop alebo tanečná hudba, začali verejne venovať ešte v roku 1997, prvé docenenie prišlo až o šesť rokov neskôr. Koop vtedy získali švédsku Grammy za album Waltz for Koop (2001). Z neho pochádza aj singel Summer Son - jediný dobyvateľ rebríčka hitparády elektronickej hudby prestížneho magazínu Billboard.

S uznaním hudobných kritikov a vyšplhaním sa na vrchol rebríčka v Spojených štátoch amerických pribúdalo stále viac fanúšikov. Práve milióny, ktorým sa Koop dostali do uší sa postarali o to, aby tandem Zingmark - Simmons neboli len sezónnou záležitosťou, ako to v pomeroch severskej hudby býva zvykom. Vďaka tomu uzrela svetlo sveta aj nahrávka Koop Islands (2006). Špeciálnej obľube sa tešil kúsok Koop Islands Blues. Objavil sa totiž ako titulná skladba počítačových hier; bolo ho tiež možné počuť v seriáli Perníkový tatko (Breaking Bad) a aj v tanečnej súťaži So You Think You Can Dance. V reklamách sa zas mihol úryvok piesne Strange Love.

Po ohlásenom konci kariéry však zostal Oscar Simmonson takpovediac v medzipriestore. Nápady na skladby prichádzali, ale nemal ich ako spracovať. Napokon, po stretávaní sa s litovskou speváčkou Jazzu, prišiel na to, že mu hudba chýba. V jednu neskorú noc jej ponúkol svoje novozložené piesne, čím spoločne položili základy pre Koop Oscar Orchestra (KOO). V súčasnosti má sedem členov a prvý koncert absolvovali na jeseň minulého roka.

Za cieľ si dávajú "oslavu toho, aká je hudba veľká". Nič iné totiž podľa KOO nedokáže spojiť ľudí. Aj to je dôvodom, prečo Simmons najprv predvedie svoje novinky počas živého koncertu, neverí v silu štúdiového produktu. "Jadrom hudby je dávať dokopy zvuky. Všetci tí osamelí ľudia s laptopmi na pódiách tváriaci sa, že robia hudbu, musia byť v konečnom dôsledku veľmi smutní," nazdáva sa jeden z otcov prelomovej jazz-fusion hudby zo Švédska.

Vstupné/Entry:
Plocha státie: 19,00 EUR
Balkón voľné sedenie: 35,00 EUR
Zľavy/Discounts: Vozíčkar: 9,00 EUR

Ďalšie koncerty CITY SOUNDS.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture KOOP OSCAR ORCHESTRA
Top