Detail info
Close

Klamár Jago – PREMIÉRA – Detské predstavenie

Klamár Jago – PREMIÉRA – Detské predstavenie

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Róbert Mankovecký

KLAMÁR JAGO

     ( Letná shakespearovská rozprávka   - I... Will I am Shakespeare‘s  Tale)

 

Letné shakespearovské slávnosti už niekoľko rokov dramaturgicky pripravujú program určený najmenším divákom v bezplatnom projekte SHAKESPEARE S DEŤMI . Pôvodná divadelná rozprávka vychádza zo slávnych textov Williama Shakespeara - Zimná rozprávka, Othello, Sen noci svätojánskej a Veselé panie z Windsoru. Na jednom javisku sa tak ocitnú králi Polixenes a Leontes, zákerný sluha Jago, namyslený rytier Falstaff, či zázračný škriatok Puk. Detskí diváci, a možno i niektorí rodičia, tak zažijú prvý dotyk so Shakespearom, prvý dotyk s jeho príbehmi, prvý dotyk s jeho postavami.

Autor Róbert Mankovecký má niekoľko ročné skúsenosti s tvorbou pre deti.  Inscenácia Tri prasiatka s jeho réžiou,  hudbou a pesničkami je v DPOH na repertoári už viac ako 10 rokov.

Atraktívnou zložkou našej inscenácie je hudba a pesničky, veď naši herci majú za sebou veľa hlavných postáv v mnohých slávnych muzikáloch, takže deti i rodičia sa naozaj majú na čo tešiť. Našich malých divákov určite zaujme i stránka výtvarná, ilustrácie slávneho francúzskeho maliara Henriho Rousseaua  vyčarujú zázračný hrad, tajomný les, či magickú rozprávkovú oblohu a nádherné kostýmy  premenia našich hercov na naozajstných kráľov, princov, rytierov a škriatkov.

Veríme, že sa najmenší návštevníci nášho predstavenia po našej predpríprave po pár rokoch k Shakespearovi vrátia ako stáli návštevníci nášho open air festivalu, či ako nadšení fanúšikovia jeho hier v kamenných divadlách u nás i v zahraničí. Možno sa raz vyberú do Anglicka nie kvôli futbalu, ale kvôli divadlu Globe, či Shakespearovmu rodnému domu v Stratforde.  A možno sa niektorí z nich stanú vášnivými čitateľmi jeho drám. A celkom určite sa  niektorí z nich stanú profesionálnymi divadelníkmi, režisérmi a hercami, ktorí si našli cestu k divadelnému umeniu práve vďaka našej rozprávke.

 

 

Scenár, réžia a hudba: Róbert Mankovecký

Kostýmy : Eva Farkašová

Scéna: inšpirovaná obrazmi  Henriho Rousseaua

 

ÚČINKUJÚ:

Leontes, Pastier,                         -         Martin Kaprálik

Jago, Oberon, Falstaff                 -         Dávid Hartl

Polixenes, Puck                         -         Adam Jančina

Florizel, Komorník                     -         Vladislav Plevčík

Perdida, Komorná, Titania         -         Barbora Palčíková

 

 

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Klamár Jago – PREMIÉRA – Detské predstavenie
picture Klamár Jago – PREMIÉRA – Detské predstavenie
picture Klamár Jago – PREMIÉRA – Detské predstavenie
Top