Detail info
Close

Koncert solidarity

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Koncert solidarity

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Mozart

Koncert solidarity v spolupráci so Slovenským Červeným krížom pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej

Slovenská filharmónia
Slovenský komorný orchester
Slovenský filharmonický zbor
Martin Leginus, dirigent
Thomas Lang, zbormajster
Marian Lapšanský, klavír
Lenka Máčiková, soprán
Terézia Kružliaková, mezzosoprán
Martin Gyimesi, tenor
Gustáv Beláček, bas


Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pre klavír a orchester č. 20 d mol, KV 466
Rekviem d mol, KV 626

Veľa koncertov pre klavír napísal Wolfgang Amadeus Mozart ešte ako adolescent v Salzburgu, ďalších sedemnásť klavírnych koncertov vzniklo neskôr počas pôsobenia vo Viedni. Vo forme koncertu sa mohol pred publikom prezentovať nielen ako skvelý skladateľ, ale aj ako výborný klavirista. Klavírny koncert č. 20 je prvým koncertom v molovej tónine. Skladba v tónine neskoršieho Rekviem je predzvesťou Mozartovej labutej piesne. Omša za zosnulých pre sóla, zbor a orchester v tónine d mol je posledným Mozartovým dielom, ktoré si v ďalších dekádach získalo srdcia poslucháčov na celom svete. Sám skladateľ zanechal dielo rozpracované. Do finálnej, dnešnej podoby, dielo dopracoval jeho žiak Franz Xaver Süssmayr. Dielo sa hralo napríklad na pohreboch Josepha Haydna alebo Fryderyka Chopina. Jeho časti sú často využívané ako hudba vo filmoch.
Dlhoročný riaditeľ Slovenskej filharmónie Marian Lapšanský sa predstaví po boku orchestra, ktorého umelecký vývoj dlhé roky kreoval. Slovenské operné hviezdy Lenku Máčikovú, Teréziu Kružliakovú, Tomáša Juhása a Gustáva Beláčka bude viesť skúsený dirigent SND Martin Leginus.

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top