Detail info
Close

LIZZ WRIGHT /USA/

LIZZ WRIGHT /USA/

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 18.05.2015 o 19.00 h.
Miesto konania/Place of event: Ateliér Babylon, Nám. SNP 14 / Kolárska 3, Bratislava


Popis/Description:

CITY SOUNDS uvádza:

LIZZ WRIGHT /USA/

Tridsiatnička Lizz Wright je napriek svojmu veku už niekoľko rokov hviezdou súčasného amerického jazzu. Už ako dieťa začala spievať gospel a hrať na klavíri, spievala v zbore a na strednej škole objavila jazz a blues. Spev potom študovala na prestížnych univerzitách v Atlante, New Yorku a Vancouveri. V roku 2002 podpísala nahrávaciu zmluvu s legendárnou značkou Verve Records a stala sa súčasťou najexkluzívnejšieho katalógu a hneď získala priazeň publika aj u kritikov. Jej albumy sa umiestňujú na Billboard Contemporary Jazz Chart - posledné dva na prvom mieste. Lizz nielen spieva, ale je aj autorkou časti svojho repertoáru. Producentom jej aktuálneho albumu The Orchard je Craig Street, ktorý spolupracoval s Cassandrou Wilson, Norah Jones či Me´shell Ndegéocello a pravdou je, že s týmito modernými pesničkami viac či menej strihnutými jazzom ju spája veľa. V prípade Cassandry aj hlbší, zamatový hlas a vláčne frázovanie.

Pred vystúpením Lizz Wright publikum rozohreje svieži slovenský projekt Katarzia, ktorý od svojho relatívne nedávneho vstupu na scénu rozvíril miestne hudobné vody neošúchaným prejavom, zaujímavými textami a v neposlednom rade fascinujúcim zjavom: mladučká Katarína Kubošiová (26) skutočne vie, ako vizuálne zaujať.

Pritom je však jasné, že jej "žiarivosť" nie je žiadnym samoúčelným pútaním pozornosti. Katarínin nespochybniteľný pesničkársky talent rýchlo zatieni aj akokoľvek excentrické outfity. 

Katarína je samouk a to jej dodáva odvahu nebyť dokonalou; je všelijaká, no zaručene nie nudná. Prvé vystúpenie absolvovala len so štyrmi pesničkami, dnes ich na konte nemá oveľa viac, no stala sa neuveriteľne žiadanou na malých koncertoch v kaviarňach či baroch, aj na väčších festivaloch. Surové, no hravé texty sú spievané či polohovorené detsky naturálnym hlasom, pričom pokrývajú témy od nešťastnej lásky až po vážne existencionálne otázky.

Katarzia je vždy absolútne strhujúca, nedá sa nepočúvať a neobdivovať, je to zjav, ktorý sa oplatí sledovať. Ak ste ju ešte nazažili naživo, máte sa naozaj na čo tešiť.

Žiarivá jazzová hviezda Lizz Wright vystúpi 18. mája na pódiu spolu s našou momentálne najzaujímavejšou mladou pesničkárkou Katarziou od 19.00h.


Line up:

19.00 - Katarzia
20.00 - Lizz Wright

PREDAJ VSTUPENIEK AJ NA MIESTE KONANIA PRED KONCERTOM.

Vstupné/Entry:
Plocha (voľné sedenie) - 20,00 EUR
Balkón (voľné sedenie) - 25,00 EUR

Zľavy/Discounts: vozíčkar - 6,50 EUR
(Ceny vstupeniek sa budú zvyšovať!)


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture LIZZ WRIGHT /USA/
Top