Detail info
Close

LUKÁŠ ORAVEC Q. FEAT. V. HERRING + KOMPOST3

LUKÁŠ ORAVEC Q. FEAT. V. HERRING + KOMPOST3

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 30.03.2015 o 19.00 h.
Miesto konania/Place of event: Ateliér Babylon, Nám. SNP 14 / Kolárska 3, Bratislava


LUKÁŠ ORAVEC QUARTET feat. VINCENT HERRING /USA/ + KOMPOST 3 /AT/


Popis/Description:

City Sounds uvádza dvojkoncert:

LUKÁŠ ORAVEC QUARTET feat. VINCENT HERRING /USA/

Vincent Herring (USA) - saxof​ón
Lukáš Oravec (SK) - trúbka, flauta
Kálmán Oláh (HU) - klavír
Tomáš Baroš (CZ) -​ kontrabas
Dávid Hodek (SK) -​ bicie

Formácia Lukáš Oravec Quartet vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže "Young Faces of Slovak Jazz" a zároveň "cenu za interpretačný výkon" lídra kvarteta. V roku 2013 vydali debutový album s názvom "Introducing Lukáš Oravec Quartet" , ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku.

Vincent Herring, virtuóz saxofónu s jedinečne intenzívnym a energickým zvukom. Je považovaný za jedného z popredných saxofonistov svojej generácie. Prvé turné absolvoval s big bandom Lionela Hamptona začiatkom 80. rokov. Po smrti legendárneho saxofonistu Cannonball Adderley zaujal Vincent jeho miesto a pokračoval v slávnom projekte spolu s Nat Adderley po dobu deviatich rokov. Jeho profesionálna kariéra ešte v pomerne nízkom veku pokračovala s hviezdami ako Cedar Walton, Freddie Hubbard, Dizzy Gillespie, Louis Hayes, Art Blakey a Jazz Messengers, Horace Silver Quintet, Jack DeJohnette je Special Edition, Larry Coryell, Steve Turre, The Mingus Big Band, Kenny Barron, Nancy Wilson, Dr Billy Taylor, Carla Bley a John Hicks. Vincent sa spolupracoval ako sólista s mnohými umelcami a v mnohých súboroch vrátane Wynton Marsalisa v Lincoln Center či Johna Faddis s Carnegie Hall Big Bande.

Kompost 3 
Na prvé počutie slovo „Kompost“ nie je synonymom vábnosti, ale počkajte moment a pozrite sa na to bližšie: organické, zemité, živé; zmes nespočetných zvyškov z prehýbajúceho sa stola a odpadu roztavené do jedinej masy. Trošku funky, niekedy veľmi funky. Kompost je zmesou tohto všetkého. Ak sa pozriete ešte hlbšie, vidíte proces. Čím bližšie ste, tým intenzívnejšiu životodarnú aktivitu cítite. Reakcie a veľké neznáme... Hudobné nápady rozobrané do najmenších atómov a znovu skladané v zdanlivo náhodných kombináciách – a v tom je tá šialenosť: z prapôvodného bahna a kalu vznikajú nové stvorenia, myšlienky....

Kompost 3 uvedie svoj tretí album pod názvom Epigenesis, (mastering/ S. Husky Höskulds), ktorý kapela nahrala v Poľsku ako prezentáciu vlastného konceptu súčasnej inštrumentálnej hudby. Trúbka, elektrické klávesy, bicie, basa a jemná elektronika tvoria zvukový základ tejto mladej jazzfunkovej inštrumentálnej kapely. Napriek mladému veku členov bandu stihli členovia kapely účinkovať so širokou škálou renomovaných umelcov zahŕňajúc mená ako Soap&Skin, Wolfgang Mitterer, Wolfgang Puschnig a Klangforum Wien.

Vystúpenie skupiny Kompost 3 podporilo Rakúske kultúrne fórum.

Martin Eberle (trúbka, pozaun, krídlovka)
Benny Omerzell (klavír, organ, rhodes, klavinet, syntetizátory, detské piano)
Manu Mayr (bas.gitara & kontrabas, bas. syntetizátor)
Lukas Konig (bicie, perkusie)

Vstupné/Entry:
Plocha (voľné sedenie) - 8,00 EUR 
Balkón (voľné sedenie) - 15,00 EUR

Zľavy/Discounts: vozíčkar - 4,00 EUR (z kategórie Plocha)

PERMANENTKA NA DVA JAZZOVÉ KONCERTY - MARCUS MILLER /USA/ + LUKÁŠ ORAVEC Q. FEAT. V. HERRING + KOMPOST3  ZA ZVÝHODNENÚ CENU V PREDAJI TU.

Ďalšie koncerty CITY SOUNDS: 
MARCUS MILLER /USA/
GREGORY PORTER /USA/
LIZZ WRIGHT /USA/
FABRIZIO PATERLINI /IT/


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top