MELODIE Z ROKU RAZ DVA

44. GITAROVÝ FESTIVAL J. K. MERTZA
MELODIE Z ROKU RAZ DVA

Dátum: 9. júna 2019
Miesto: Pálffyho palác Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
9
Jún 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
MELODIE Z ROKU RAZ DVA

Popis podujatia

Jiřího Tichotu určite mnohí poznajú ako jedného zo zakladateľov Spirituál Kvintetu ale asi len niektorí ako erudovaného hudobného vedca zaoberajúci sa starou hudbou, najmä lutnovou. Práve vďaka nemu a jeho muzikologickému pátraniu prenikli tie najkrajšie renesančné európske piesne vo vkusných a vtipných úpravách až k táborovým ohňom.
V tento jedinečný večer sa ochotne podelí o svoje zážitky a objavy pri pátraní po renesančných hudobných pokladoch z územia bývalého Československa.
Český loutnový orchestr tvoria lutnisti a nadšenci pre starú hudbu z rôznych častí Čiech, Moravy ale aj zo Slovenska. Všetci sú členmi novovzniknutej České loutnové společnosti, ktorej cieľom je združovať hráčov na historické brnkacie nástroje nie len z Čiech ale z územia celej strednej Európy a prezentovať starú hudbu formou koncertov a moderných edícií vzácnych historických rukopisov z tohto územia.
V programe zaznejú známe aj menej známe melódie „z roku raz dva“ autorov ako P. Attaignant, J. Dowland, T. Susato, Jacobides, M. Praetorius, niektoré aj s textami z úprav Spirituál Kvintetu v podaní Pavla Peroutku, jedného z jeho súčasných členov. To všetko pod umeleckým vedením Jana Čižmářa.

Podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Bratislava Matúša Valla.
Interpreti: ČESKÝ LOUTNOVÝ ORCHESTR, um. vedúci JAN ČIŽMÁŘ
PAVEL PEROUTKA – spev
JIŘÍ TICHOTA – sprievodné slovo

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (hlavný partner festivalu) a Bratislavský samosprávny kraj.
Zmena programu vyhradená!

Vstupné: 
10 Eur/7 Eur (ISIC, ITIC, senior nad 65 r.)/1 Eur (ZŤP)

Permanentka: 55 Eur/38 Eur (ISIC, ITIC, senior nad 65 r.)Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top