Detail info
Close

Melánia Olláryová – prvá dáma zo Zámkov

Melánia Olláryová – prvá dáma zo Zámkov

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

PREDAJ MOŽNÝ LEN FORMOU HOMETICKET!

Mnohí z nás sa často obracajú do minulosti. Hľadáme stratené spomienky, ktoré môžu byť zakonzervované v účesoch, oblečení, fotke, alebo v melódii dávno zabudnutej pesničky. A pri spomínaní sa na nás pozerá aj naša prítomnosť. To je aj leitmotívom galakoncertu venovaného slovenskej speváčke Melánii Olláryovej – „Prvej dáme zo Zámkov“.

Práva dáma zo Zámkov – Melánia Olláryová patrila k najúspešnejším interpretkám československej populárnej hudby. Bola pri jej zrode aj rozkvete, v období, keď sa preberali inšpiračné zdroje zo zahraničia (swing, foxtrot, džez) a vznikali vlastné tradície (slovenské tango). Jej hlas bol nenapodobiteľný a jej piesne patrili k najväčším hitom doby (Skryl sa mesiac za obláčik, Prečo sa máme rozísť, Nech je šťastný celý svet...), ktoré zložili tie najväčšie skladateľské osobnosti (Gejza Dusík, Gejza Toperczer, Karol Elbert,...). Mnohé z nich boli písané osobne pre Melániu.
Aktualizácia – Tieto piesne majú nostalgiu dávno stratenej lásky. Ale vzniknú v novom šate – v aranžmánoch, ktoré im dodajú lesk a budú lákavejšie aj pre mladú generáciu, ktorá našla zaľúbenie v soule, swingu a džeze. S pridaním moderných zvukov a netradičným skladateľským postupom. Zároveň v nich môžeme nájsť ešte čosi významovo hlboko ukryté. Aranžérom piesní bude Martin „Majlo“ Štefánik (Ľudové mladistvá, Emma Drobná, Strapo, Majk Spirit...), ktorý pri tejto príležitosti zložil nové hudobné teleso. Spevácke party budú v prevedení známych speváčok a dievčenského tria. Môzete sa tešiť na:
Katka Koščová
Sisa Fehér
Zdenka Predná
Juraj Bača

Vzdušné Zámky – V jej rodnom meste, v ktorom sa naučila spievať na miestnom konzervatóriu, kde sa zrodilo odhodlanie ísť za speváckou kariérou, ktorá trvala viac než štyridsať rokov, sa uvedie premiéra galakoncertu. Odkaz Melánie Olláryovej sa symbolicky vráti do Nových Zámkov, kde sa k nej hrdo hlásia aj prostredníctvom titulu čestná občianka mesta. Pocta osobnostiam z Nových Zámkov je tento rok umocnená projektom celonárodného významu Vzdušné zámky / Mesto kultúry 2020.
Premiéra galakoncertu „Prvá dáma zo Zámkov“ sa uskutoční 11. júna 2021 v Kine Mier, Nové Zámky.
vstupenky čoskoro v predpredaji...

Tento projekt z verejných zdrojov podporil:
Fond na podporu umenia
PARTNERI:
Slovenský ochranný zväz autorský
Hudobný fond
Musicpress
Cool Classics
oz kultivation

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top