Detail info
Close

Modus Vivendi / Edícia Ženy v hudbe - KRISTÍNA SMETANOVÁ

Modus Vivendi / Edícia Ženy v hudbe - KRISTÍNA SMETANOVÁ

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Modus Vivendi / Edícia Ženy v hudbe

KRISTÍNA SMETANOVÁ - Klavírny recitál
Francis Poulenc (1899-1963):
8 Nocturnes
Louis Durey (1888-1979):
Deux Etudes op. 29
Maurice Ravel (1875-1937):
Le Tombeau de Couperin

Hru na klavír začala študovať pod vedením Mgr. art. Róberta Kohúteka Art.D. v ZUŠ Stupave a ZUŠ Hálková v Bratislave. Ako dieťa sa zúčastnila mnohých celoslovenských súťaží, na ktorých získala popredné ocenenia. Už v detstve prejavovala záujem aj o kompozíciu a pri prvých pokusoch písania vlastných skladieb ju sprevádzali významní slovenskí hudobní skladatelia, ako Víťazoslav Kubička a Ilja Zeljenka.
V rokoch 2008-2014 študovala klavír v triede Mgr. art. Petra Čermana a kompozíciu u MgA. Stanislava Hochela, obe štúdia ukončila absolutóriom. Absolventskou prácou z kompozície bola Symfónia začarovných bytostí. Medzi ďalšie významné skladby patria napríklad: Theory of String Quartet, Sláčikové kvinteto Dorian, Zabudnutá sonáta pre čelo a klavír, alebo Modrastý výdych novembrovej noci pre violu a klavír. Zúčastnila sa niekoľkých majstrovských kurzov, ako napríklad: Musica Arvenzis v Dolnom Kubíne (Viktor Derevianko), či TIHMS Summer Academy v Holandsku, kde mala možnosť rozširovať svoje intepretačné vzdelanie s významými profesormi ako Ewa Kupiec, Balász Szokolay, Jacques Rouvier, Bernd Goetzke, či Claudio Martínez Mehner.
V roku 2019 bola prijatá na doktorantské štúdium na VŠMU so zameraním na klavírnu tvorbu Les Six, študuje pod vedením prof. Idy Černeckej. Počas svojich štúdii získala niekoľko cien ako napríklad 1.miesto na medzinárodnej súťaži v Taliansku Citta di Barletta, cena Grand Prix (absolútny víťaz) na medzinárodnej súťaži vo Viedni The 21st. Century Art, alebo 1. miesto na Yamaha Scholarship Award. Sólové klavírne koncerty si zahrala s Capellou Istropolitanou, Košickou filharmoniou, či orchestrom VŠMU v koncertnej sále Slovenskej Filharmónie. Predstavila sa sólovým recitálom v rámci festivalu VIVA Musica a Piano Days, vystúpila aj na festivale Konvergencie 2022. V komornej hudbe sa realizuje najmä v klavírnom zoskupení spolu s Júliou Stahl Novosedlíkovou - Devanas Duo, absolvovali koncertné turné v Holandsku a Číne. V roku 2021 vydali svoje debutové CD so súčasnou tvorbou pre 4-ručný klavír.
Mimo klasickej hudby pôsobí ako speváčka a klávesáčka v zoskupení Chick2Chick trio, pre ktoré napísala aj niekoľko piesní. Koncertovala napríklad s Richardom Müllerom, Katarziou, Tolstoys, Genius Locci a najnovšie v kapele Quatro Emocione kde hrá na vocaloid.

FB event

Študenti, dôchodcovia, ZŤP - 3€Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top