Detail info
Close

NOVOROČNÝ KONCERT - BRATISLAVSKÝ CHLAPČENSKÝ ZBOR

NOVOROČNÝ KONCERT - BRATISLAVSKÝ CHLAPČENSKÝ ZBOR

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Drahí Petržalčania, s radosťou sa vraciame k tradícii novoročných koncertov v dome Kultúry Zrkadlový háj. Vždy pre nás, /a dúfame aj pre Vás/ znamenali symbolický štart do nového roku, snahu priniesť novú energiu, a dať si niečo ako novoročný prísľub lásky, tolerancie a chuti konať dobré a správne veci. Pozývame preto na krásny novoročný koncert Bratislavského chlapčenského zboru dňa 22.1. o 18.00, a želáme všetkým Petržalčanom veľa lásky a šťastia v roku 2023.

Bratislavský chlapčenský zbor pôsobí na slovenskej umeleckej scéne od r.1982. Jeho zakladateľkou je ArtD. Magdaléna Rovňáková. Vznikol pri Slovenskej filharmónii a pod názvom Chlapčenský filharmonický zbor s obsadením soprány a alty interpretoval detské  party v oratóriách a kantátach. Postupne si budoval vlastný repertoár. V r.1988 sa osamostatnil a do jeho radov sa vrátili  chlapci po mutácii. Repertoárový záber sa rozšíril o diela pre soprán, alt, tenor a bas. Dnes je teleso súčasťou Súkromnej umeleckej školy, kde študuje priemerne 80 chlapcov vo veku 7 - 28 rokov. Koncertná zložka má 45 členov. Roky spolupráce so symfonickými orchestrami (Slovenská filharmónia, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Viedenskí symfonici, Viedenský rozhlasový orchester... ) obohatili repertoár telesa o desiatky oratórií, kantát a symfónií (J. S. Bach, L. Bernstein, B. Britten, A.Honegger, G. Mahler, C. Orff, C. Penderecký, M. Ravel, I. Stravinský, E. Suchoň...) pod taktovkami popredných svetových dirigentov (O. Lenárd, L. Pešek, B. de Billy, A. Parrot, F. Luisi, R. Muti, G.Tate, A. Rahbari, M. Guettler).Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top