Detail info
Close

OHNIVÁ CARMEN CIGÁNSKYCH DIABLOV so SYMFONYCKÝM ORCHESTROM

ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK
OHNIVÁ CARMEN CIGÁNSKYCH DIABLOV so SYMFONYCKÝM ORCHESTROM

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

PREDAJ MOŽNÝ LEN FORMOU HOMETICKET!

OHNIVÁ CARMEN CIGÁNSKYCH DIABLOV v sprievode SYMFONYCKÉHO 30 členného ORCHESTRA na zámku

Účinkujú:

CIGÁNSKI DIABLI
Silvia Šarköziová - spev, violončelo
Ernest Šarközi - cimbal, aranžmány, umelecký šéf kapely
Štefan “Picúr” Banyák - husle
Zoltán Grunza - klarinet, tárogáto
Jozef Farkaš - viola
Robert Fehér - kontrabas

30 členný symfonický orchester
Adrian Kokoš - hudobné naštudovanie, dirigent 

Unikátny hudobný projekt, v rámci ktorého sa na jednom pódiu predstaví jedinečné slovenské zoskupenie Cigánski Diabli a 30 členný symfonický orchester , v hudobnom naštudovaní dirigenta Adriana Kokoša.

Zaznejú najznámejšie melódie z opery Carmen v bravúrnych aranžmánoch virtuóza Ernesta Šarköziho, obohatené o vlastné variácie, v ktorých dochádza k netradičným a zaujímavým fúziám pôvodnej  Bizetovej hudby s inými hudobnými žánrami. Spojenie klasiky, so živelným temperamentom dodáva dielu pečať originality.  Obidve hudobné telesá sú rovnocennými partnermi, navzájom sa dopĺňajú a neobyčajnou virtuozitou poukazujú na dokonalosť hudobného umenia. 
Nádvorím zámku bude znieť aj populárny „Montiho čardáš“, v originálnom prevedení primáša Štefana Banyáka, alebo slávna téma z Oscarového filmu  „Schindlerov zoznam“, v sugestívnom naštudovaní skvelej violončelistky Silvii Šarköziovej.

Jedine na tomto zámockom koncerte si budete môcť vypočuť prastarý hudobný nástroj Tárogáto, ktorý sa v koncertných programoch vyskytuje už len veľmi zriedkavo. Svoje majstrovstvo na nástroji s neopakovateľnou farbou zvuku vám predvedie uznávaný Zoltán Grunza. 

Túto dokonalú fúziu videlo množstvo divákov vo vypredaných koncertných sálach na Slovensku, ale i v zahraničí. Spomeňme napríklad spolupráce so Štátnym komorným orchesterom Žilina, Filharmoniou Bohuslava Martinů Zlín, Komorní filharmoniou Pardubice, Moravskou filharmóniou Olomouc, Wiener Philharmonie Streichquartett, Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, 

Athens Symphony Orchestra, Cyprus Symphony Orchestra, Portuguese Philharmonic Orchestra, či s 100členným cigánskym orchestrom z Budapešti. 

Staňte sa súčasťou predstavenia, kedy sa spoja dva hudobné svety - harmónia klasiky a nespútaná virtuozita, v podaní dvoch profesionálnych hudobných telies na jednom pódiu. Slovenskí symfonici a Cigánski Diabli sú zárukou muzikality, temperamentu a strhujúcich rytmov! 

To všetko zažijete na historickom nádvorí zámku Šimák, kde genius loci tohto nádherného miesta, len umocní celkovú atmosféru koncertného príbehu. 

EXTERIÉR - zámocké nádvorie

Koncert sa uskutoční na historickom nádvorí zámku z 13.storočia v Pezinku a naše zámocké brány na koncert sa otvárajú 18:30hod.
Začiatok: 20:00 hod.
Miesto: Nádvorie pod holým nebom, Šimák Zámok Pezinok
Info: +421 33 79 89 000 / hotel@zamokpezinok.sk
www.zamokpezinok.sk

Po odohratí 30minút predstavenia sa vstupné nevracia.
Deti od 10 rokov – cena vstupenky je bez nároku na zľavu.

VIP stôl - je možné si zakúpiť iba celý stôl pre 4 osoby. VIP vstupenka zahŕňa: obsluha počas večera, víno, nealko, kanapky, dezerty, ovocie.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Odporúčané

Top