ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020

ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020

Dátum: 28. mája 2020
Miesto: U Vás doma Online

Vstupenky

Štvrtok
28
Máj 2020
20:00
ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020
Dobrovoľné vstupné na koncert 28.5.2020 o 20:00h.
U Vás doma

Online

Popis podujatia

Dobrovoľné vstupné, ktoré je určené na podporu hudobníkov, účinkujúcich a tvorcov programu, ktorí prišli náhle zo dňa na deň o prácu z dôvodu opatrené voči pandémii koronavírusu. Druhá časť príspevku bude venované zdravotníckej organizácii, ktorá celoplošne pomáha v boji proti pandémii COVID-19, Národnému ústavu detských chorôb na Kramároch.

Vážení priatelia jazzovej hudby,

napriek postupnému uvoľňovaniu opatrení, ani najbližšie týždne nám neumožnia sa s Vami stretnúť naživo, na koncerte. Pokračujeme teda v online priestore a opäť nadviažeme spojenie so zahraničím. Veľmi ma teší, že ďalším zo Slovenských inšitútov je práve ten v Nemecku v Berlíne.

Ivo Hanuš, ktorý je jeho riaditeľom, sa okrem iného dlhodobo stará o sprostredkovanie a šírenie slovenskej kultúry, kultúrneho dedičstva, hudby, umenia, dizajnu, architektúry, filmu a folklóru nemeckému publiku. Na stránkach inštitútu je možné nájsť nespočetne veľa kultúrnych podujatí, pod ktoré sa podpísal a ja si veľmi cením, že upriami pozornosť publika aj na One Day Jazz Festival.

Na treťom zo série ôsmich koncertov, vo štvrtok 28. mája 2020 o 20:00, si tentokrát predstavíme Šrámek & Nikitin Altar Quartet, pričom spolu so saxofonistom Nikolajom Nikitinom a klaviristom Ľubošom Šrámekom si zahrám aj ja a Juraj Griglák. V neopakovateľnej fúzii Vám toto zloženie prinesie koncept hudobného telesa vychádzajúceho z jazzovej tradície akustického kvinteta, ovplyvneného zvukom moderny, aký reprezentujú napríklad Tom Harrel, Kenny Wheeler alebo Second Great Quintet. Ako samotný názov zoskupenia naznačuje, na pomyselný oltár postavia vlastné aj obľúbené skladby.

Naším zahraničným hosťom bude klavirista Jesse Milliner. Na jednej strane široko vzdelaný muzikant, na druhej strane trochu rebel, ktorého pravidlá klasickej hudby už v rannom veku brzdili v hudobnom rozvoji. Práve sloboda, ktorú jazzová hudba ponúka, mu umožnila napĺňať komplexný potenciál jeho virtuozity a aj vďaka tomu si dnes môžeme vychutnávať jeho vystúpenia, pri ktorých kladie Jesse dôraz na celkovú hudobnú atmosféru.

One Day Jazz Festival A-Live v aktuálnej sezóne prinášame na našich webových stránkach onedayjazz.sk. Séria ôsmich koncertov, kedy sa spájame s ôsmimi krajinami sveta, sa realizuje v spolupráci so Slovenskými inštitútmi v týchto krajinách a pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka. Podporiť nás môžete aj tentokrát kúpou dobrovoľnej vstupenky alebo prostredníctvom príspevku počas sledovania koncertu.

Live stream a všetko info na: www.onedayjazz.sk

Tešíme sa na Vás,

Martin Valihora


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020
picture ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020
picture ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020

Na mape

Top