ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020

ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dobrovoľné vstupné, ktoré je určené na podporu hudobníkov, účinkujúcich a tvorcov programu, ktorí prišli náhle zo dňa na deň o prácu z dôvodu opatrené voči pandémii koronavírusu. Druhá časť príspevku bude venované zdravotníckej organizácii, ktorá celoplošne pomáha v boji proti pandémii COVID-19, Národnému ústavu detských chorôb na Kramároch.

Važení priatelia jazzovej hudby,

v prvom rade sa Vám musím úprimne a z celého srdca poďakovať. Ohlasy na naše online prenosy, ktoré sa k nám dostali, sú veľmi pozitívne a motivujú nás k ďalšej činnosti. Teší ma, že One Day Jazz Festival A-Live Vám spríjemňuje toto obdobie a tvrdo pracujeme na tom, aby sme mohli pokračovať v tomto trende ďalej. Spoločnosť a celý svet sa potrebujú spojiť a hudobné fúzie môžu ukázať spoločnú cestu.

Blížime sa k pomyselnej polovici tohtoročnej online verzie. Počas štvrtého koncertu sezóny sa budeme spájať s Ruskom, ktoré svoj boj s COVID-19 zatiaľ nevyhralo. V súčasnosti viac ako 9% nových prípadov tohto ochorenia po celom svete tvoria obyvatelia tejto krajiny. Práve táto krajina je rokmi spoločnej histórie prepojená aj so Slovenskom. Dlhodobo je možné sledovať, že slovenská a ruská kultúra má viacero prienikov a stále si vzájomne majú čo ponúknuť.

Vďaka záštite ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka nad One Day Jazz Festivalom a spolupráci so Slovenskými inštitútmi sa v piatok, 12.júna 2020, spojíme s Moskvou. Jeho riaditeľka Soňa Hanzlovičová vo svojom príhovore na webstránke uvádza: “História neraz potvrdila, že v neľahkom období sa práve kultúra stáva najlepším diplomatom … Slovenský inštitút v Moskve je inštitúcia, ktorá má prehlbovať vzniknuté vzťahy a zároveň otvárať dvere do ďalších možností či priateľstva alebo pracovného života.”

Slovenskú sekciu bude tentokrát na koncerte zastupovať Pacora Trio. To od roku 2004 hrá v stálej zostave Stano Palúch (huslista, multiinštrumentalista), Marcel Comendant (cimbalista) a Róbert Ragan (kontrabasista). Toto trio má na svojom konte viacero vystúpení na koncertných i festivalových pódiách vo viacerých hudobných európskych metropolách. V roku 2015 bolo trio vybrané medzinárodnou odbornou porotou ako vôbec prvý zástupca Slovenska na hudobný veľtrh Womex 2015 v Budapešti, kde bol ich koncert prijatý ako jeden z najlepších v tomto ročníku. Následne na základe svojho vystúpenia prijali pozvanie na známy Red Sea Jazz festival v Izraeli, kde vystúpili v roku 2016.

Veľkú radosť mám z toho, že naším online hosťom bude Anton Davidyants, jeden z najuznávanejších basgitaristov v Rusku, ktorý vystupuje s najlepšími jazzovými hudobníkmi a kapelami v krajine. Vo svojom prejave kombinuje neuveriteľnú tvorivú silu s jedinečnou technickou úrovňou.

Budem rád, ak sa k nám pripojíte v piatok, 12. júna 2020 o 20:00.

Live stream a všetko info na: www.onedayjazz.sk

Tešíme sa na Vás,

Martin Valihora


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020
picture ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020
picture ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020
picture ONE DAY JAZZ FESTIVAL A-LIVE ONLINE 2020
Top