Detail info
Close

One Day Jazz Festival - Immanuel Wilkins (USA) na Kremnickom hrade

ONE DAY JAZZ FESTIVAL 2023
One Day Jazz Festival - Immanuel Wilkins (USA) na Kremnickom hrade

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Pozývame vás na netradičný koncert na Kremnickom hrade v podaní Immanuel Wilkinson z USA a slovensko-britského projektu Mária Reháková Topoľana. Už 4.7. o 17:00.

 
Immanuel Wilkins Quartet (USA)
Ako rozpoznať dramaturgiu dobrého festivalu od podujatia výnimočného? Mimoriadne podujatie predstavuje hudobníkov práve v období ich umeleckého rozletu. Presne to je prípad dvadsať šesťročného altsaxofonistu Immanuela Wilkinsa, ktorého albumy vydané prestížnou značkou Blue Note vzbudili pozornosť na americkej scéne. Rodáka z Filadelfie ovplyvnili saxofonisti Kenny Garrett, Branford Marsalis a Marshall Allen, no až trubkár Wynton Marsalis ho počas štúdia na prestížnej Juilliard School of Music nasmeroval na avantgardnejší odkaz saxofonistu Ornetta Colemana. Odtiaľ bolo na skok k otvorenejším projektom klaviristu Jasona Morana, ktorý vzal šikovného saxofonistu pod svoje krídla. Wilkinsova koncepcia ponúka ten najaktuálnejší pohľad na smerovanie jazzu a ONE DAY JAZZ festival hrdo predstavuje jeho vynikajúce kvarteto v slovenskej premiére.
Členovia Wilkinsovho kvarteta sa predstavia nielen na večernom koncerte, ale v poobedňajších hodinách budú viesť majstrovské dielne na bratislavskom Konzervatóriu. Využite jedinečnú šancu konfrontovať sa a získať informácie z prvej ruky od amerických jazzových majstrov. Podujatie prebieha v spolupráci s Letnou jazzovou dielňou, ktorú organizuje Slovenská jazzová spoločnosť

Immanuel Wilkins – altsaxofón
Micah Thomas – klavír
Matt Brewer – kontrabas
Kweku Sumbry – bicie nástroje

Mária Reháková Topoľana (SK/GB)
Slovenská jazzová flautistka, speváčka a skladateľka Mária Reháková túžila ako jedna z mnohých umelcov žijúcich v zahraničí, zdieľať prostredníctvom hudby svoj pôvod. Preto iniciovala medzinárodný projekt Topoľana, v ktorom prepája európsky jazz so slovenským folklórom. Sexteto tvoria rešpektovaní britskí a slovenskí jazzmani a je zaujímavé sledovať, ako sa dokážu popasovať s kompozíciami či aranžmánmi inšpirovanými ľudovými piesňami. Mária vyrastala ako tanečnica a speváčka v detskom folklórnom súbore Kremienok a ľudové piesne zasadené do multikultúrneho prostredia dostávajú v podaní kapely nový nádych. Stávajú sa aktuálnou výpoveďou pulzujúcej a kultúrne pestrej britskej metropoly, v ktorej má svoje miesto aj Slovensko.
 
Mária Reháková – flauta, spev
Sam Knight – tenorsaxofón
Gustavo Clayton Marucci – klarinet, basklarinet
Eddie Lee – klavír
Michal Šelep – kontrabas
Floyer Sydenham – bicie nástroje
Viac info o masterclass v osobitnom FB evente
 
.klub pod lampou, Bratislava – Jam Session After Party
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom festivalu.
Podujatie je možné realizovať aj vďaka finančnej podpore Tipos.

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top